W 4. sezonie „Fortnite” pojawią się kostiumy inspirowane postaciami DC i Marvela

Kamil Kacperski
02.05.2018 10:11
W 4. sezonie „Fortnite” pojawią się kostiumy inspirowane postaciami DC i Marvela Fot. materiały prasowe

Oprócz ogłoszonych oficjalnie skórek dla postaci, ci bardziej niecierpliwi fani postanowili przekopać się przez pliki gry i odnaleźć kolejne nowe stroje, które pojawią się w nowym sezonie „Fortnite”.

Produkcja jest szalenie popularna, zwłaszcza w półświatku streamerskim - to właśnie dzięki niej Ninja pobił rekord świata w oglądalności na Twitchu (chociaż pomagał mu pewien pan o ksywie Drake). Grają w nią jednak nie tylko profesjonaliści, ale również miliony zwykłych graczy, którzy po prostu mają ochotę na chwilę oderwać się od rzeczywistości. 

„Fortnite” oferuje dość duże możliwości jeśli chodzi o wybór kostiumów postaci, a różne emotki i tańce, które widzimy w grze, szybko stają się częścią popkultury. Przez ostatnie kilka tygodni mogliśmy nawet zobaczyć piłkarzy, którzy celebrowali zdobycie bramki gestykulując właśnie tak, jak postaci z produkcji Epic Games:

Black Panther i Wonder Woman w Fortnite?

Gra „Fortnite” czerpie również garściami z szeroko pojętej kultury geekowskiej. I tak na przykład wiemy, że w rozpoczętym 1 maja 2018 roku sezonie 4. produkcji Epic Games pojawią się kostiumy inspirowane postaciami Marvela i DC, a konkretnie Doktorem Doomem, Black Pantherem, Deathstrokiem oraz Wonder Woman. Zobaczcie z resztą sami:

foto: comicbook.com Fot. foto: comicbook.com

Podobieństwo jest widoczne na pierwszy rzut oka - taki sam kolor metalowej skóry, strój barwy zielono-złotej. Wszystko się zgadza. Tylko ten beret nie jest tak przerażający, jak kaptur Doktora Dooma. 

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Gdyby zamienić świecący czerwony na filetowy oraz dorobić niewielkie kocie uszy, ten strój wyglądałby wręcz identycznie jak T'Challa, którego mieliśmy okazje zobaczyć ostatnio w „Black Pantherze” oraz „Avengers: Infinity War”.

foto: kadr z gry Fot. foto: kadr z gry

W przypadku tego stroju skojarzeń może być kilka - z jednej strony Deathstroke, ale brakuje mu nieco dwóch mieczy na pleach. Z drugiej strony, design mógł być wzorowany Deadshotem, czyli innym najemnikiem z uniwersum DC. Z trzeciej zaś, postać przypomina nieco Thora z „Thor: Ragnarok”. Mają podobny pancerz, fryzury oraz opaskę na oko. Zdecydujcie sami. 

foto: kadr z gry Fot. foto: kadr z gry

Ostatni ze strojów wygląda jak połączenie nowoczesnej Wonder Woman (przede wszystkim New 52) ze Starfire, znaną z komiksów o Młodych Tytanach. Kostium przypomina ten, który chroni Dianę Prince, natomiast kolorystyka jest inspirowana kolorem włosów Gwiazdeczki. Interesujące połączenie. 

Czwarty sezon „Fortnite” rozpoczął się 1 maja 2018 roku, a sama gra dostępna jest na konsole Xbox One, Playstation 4 oraz komputery osobiste. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.