Pogoda
22.01.2019 14:13

W Ace Combat 7 znalazł się „pies JPEG”. Gracze naśmiewają się z gry

Ace Combat 7 to podniebna gra akcji, w której główny nacisk kładziony jest na spektakularne pojedynki w powietrzu. Mniej uwagi poświęcono animowanym scenkom - w jednej z nich pojawia się w pewnym momencie statyczne zdjęcie psa.

W Ace Combat 7 znalazł się „pies JPEG”. Gracze naśmiewają się z gry
foto: zrzut ekranu

Przerywniki filmowe w Ace Combat 7 są animowane – wszystkie obiekty i postaci zostały stworzone jako obiekty 3D, a następnie zaanimowane i zrenderowane.

No, prawie wszystkie – okazało się, że w procesie realizacji zapomniano o dodaniu do sceny psa, którego obecność została uznana za niezbędne. Postanowiono więc ratować sytuację w stylu, którego nie powstydziłby się Mistrz Painta.

Do animacji wstawiono po prostu wycięte zdjęcie prawdziwego psa – a nawet dwóch różnych sympatycznych zwierzaków. Fotografie są statyczne i „lekko” odbiegają od stylistyki gry, przez co wywołują takie oto widowiskowe reakcje:

Ace of Combat 7 – pies wycięty ze zdjęcia w animowanej scence

Docinki dotyczące sympatycznego czworonoga nie wytrąciły z dobrego humoru wydawców gry, którzy ochoczo dołączyli do śmieszkowania:

Pochwały psiaka nie były może szczególnie długie, ale za to najwyraźniej szczere i prawdziwe:

"

To dobry, pracowity piesek JPEG. Bardzo lojalny. "

Scenka z psem JPEG w całości wygląda tak:

Takie deklaracje oznaczają chyba, że twórcy Ace Combat 7 nie będą starać się naprawić animacji, podmieniając ją na wykonaną od początku z trójwymiarowym modelem psa – ciekawostka zostanie więc raczej zachowana dla potomności i czworonoga można będzie podziwiać bez przeszkód.

Pies JPEG to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry