Pogoda
12.08.2020 14:56

W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami

W czasach pandemii każdy orze jak może. W przypadku pewnego Angielskiego kościoła, do rozdawania komunii świętej podczas mszy używają pałeczek, które normalnie służą do jedzenia.

W Anglii komunie świętą podają ludziom... pałeczkami
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Wielebna Harrop, która jest anglikańską pastor pracująca w hrabstwie Durham w Anglii, postanowiła walczyć z koronawirusem w bardzo specyficzny sposób. Kobieta zaczęła bowiem rozdawać komunię świętą długimi pałeczkami, ściągając na siebie uwagę lokalnych mediów. Jak sama tłumaczy, jest to jej sposób na zachowanie społecznego dystansu i bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19.

Pastorka w Anglii podaje komunie pałeczkami

Jak czytamy w wywiadzie z Harrop, posługującej w parafiach St. Mary w Gainford i St. Andrew w Winston.

"

Wielu moich parafian było bardzo zaniepokojonych przyjmowaniem komunii, choć istnieją ścisłe wytyczne zapewniające bezpieczeństwo wiernych. Pomyślałam sobie, że można przecież użyć długich pałeczek i nimi podawać komunię do rąk. Udzielanie komunii w ten sposób chroni przed zakażeniem, a moi parafianie czują się bezpieczni. "

Gwiazda „Czarodziejek” o silnych powikłaniach po koronawirusue
Gwiazda „Czarodziejek” o silnych powikłaniach po koronawirusue
Przeczytaj także Gwiazda „Czarodziejek” o silnych powikłaniach po koronawirusue

Wielebna Harrop wyjaśniła też, że inspirację na ten pomysł zaczerpnęła ze swojego dzieciństwa. Kobieta pochodzi z Singapuru, a w Anglii pojawiła się w 1979 roku, kiedy to zdecydowała się na studia na wyspie.

Harrop wytłumaczyła również dziennikarzom, że pałeczki, których używa są specjalne. W "normalnych" warunkach, służą one tylko do jedzenia specjalnych, świątecznych dań. Wielebna musi używać również grubszych hostii niż tradycyjnie, ponieważ są one łatwiejsze do uchwycenia. 

Impreza
Impreza
Przeczytaj także Koniec z dużymi domówkami. Burmistrz zapowiada odcinanie wody i prądu
Tagi: Newsy koronawirus