Pogoda
05.10.2018 15:46

W „Assassin’s Creed Odyssey” pojawił się Easter egg z filmu „Black Panther”

Okazuje się, że gra „Assassin’s Creed Odyssey” to nie tylko gratka dla miłośników starożytnej Grecji, ale również fanów filmu „Black Panther”. 

W „Assassin’s Creed Odyssey” pojawił się Easter egg z filmu „Black Panther”
foto: kadr z filmu Black Panther, materiały promocyjne

5 października 2018 roku odbyła się oficjalna premiera najnowszej części serii „Assassin’s Creed”. Tym razem gracz zostanie przeniesiony do starożytnej Grecji, gdzie stanie oko w oko z największymi wojownikami Aten i Sparty. Nowością gry są elementy rodem z RPG, dzięki którym gracz będzie miał większy wpływ na otaczający go świat i historię stworzoną przez twórców. Chociaż gra została udostępniona stosunkowo niedawno, bystroocy fani już znaleźli jeden ze smaczków ukrytych przez autorów „Assassin’s Creed Odyssey”. Chodzi o dość jasne nawiązanie do hitu Marvel Studios „Black Panther”.

„Assassin’s Creed Odyssey” - Easter Egg z „Black Panther”

Na kanale YouTube serwisu IGN pojawiło się ciekawe wideo, udowadniające, że twórcy gry są fanami filmu wyreżyserowanego przez Ryana Cooglera z Chadwickiem Bosemanem w tytułowej roli. Okazuje się, że w nowym „Assassin’s Creed” pojawia się scena rodem z „Black Panthera”. Zresztą zobaczcie sami.

Jak widać, w grze pojawia się fragment, w którym możemy zobaczyć potyczkę między T'Challą i Killmongerem zaprezentowaną w filmie o królu Wakandy. Zgadza się nie tylko otoczenie w postaci skalistego wodospadu, ale również rytuał, w wyniku którego Wakandczycy wybierali nowego Black Panthera i władcę swojego państwa. W tle stoją kibicujący ludzie, przypominający rodzinę filmowego protagonisty. Co ciekawe, gracz może przerwać święty pojedynek... zrzucając walczących z wodospadu kopniakiem, którego nie powstydziłby się sam Leonidas. Ciekawe, czy po pokonaniu obu kandydatów na króla, można zostać władcą Wakandy?

Prawdopodobnie to nie jedyny smaczek, ukryty w „Assassin’s Creed Odyssey” przez twórców. Gra dopiero co pojawiła się na sklepowych półkach, więc na inne Easter eggi będziemy musieli trochę poczekać, chociaż to zapewne kwestia kilku dni. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Assassin’s Creed Black Panther Marvel