Pogoda
23.07.2020 13:00

W Beskidzie Niskim stanęła tablica informująca o pogodzie. Szkoda, że w języku chińskim

Sieć obiegły zdjęcia z Beskidu Niskiego. Na jednej z dróg umieszczono ciekawą tablicę informacyjną. Wyświetla ona komunikaty pogodowe w języku chińskim.

Korek w deszczu
foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Zdjęcie poglądowe

Pogoda potrafi płatać nam różne figle, dlatego warto sprawdzać prognozy. Szczególnie jeśli wybieramy się w długą trasę autem lub planujemy urlop. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz częściej informacje o temperaturze powietrza czy przewidywanych opadach możemy znaleźć na interaktywnych tablicach umieszczanych przy drogach.

Tablica w Beskidzie Niskim informuje o pogodzie w języku chińskim

Jedna z nich pojawiła się przy drodze wojewódzkiej 977. W Gładyszowie w Beskidzie Niskim przy skrzyżowaniu ze światłami wbudowano tablicę, która miała wyświetlać kierowcom informacje na temat pogody.

Giewont
Giewont
Przeczytaj także 27-latek niesie 15-kilogramowy krzyż przez Polskę, aby "nawrócić naród". Modli się o Państwo Boże

Sprzęt dzielnie wykonuje swoje zadanie, jednak nie obyło się bez wpadek. Najprawdopodobniej przez awarię, treści są wyświetlane na tablicy w języku chińskim. Jak twierdzi były dyplomata w Chinach oraz ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych - Marcin Przychodniak, tablica chociaż wyświetla komunikaty w nieznanym większości Polaków języku, robi to poprawnie.

Na zdjęciu krążącym po sieci, napis głosi, że dzień jest deszczowy. Fotografia zdecydowanie to potwierdza.

Dziecko przy komputerze
Dziecko przy komputerze
Przeczytaj także W sieci pojawiła się kolejny niebezpieczny dla życia dzieci challenge. Policja ostrzega przed "Strasznym Goofym"