Pogoda
10.05.2018 12:04

W „Call of Duty: Black Ops 4” powróci tryb walki z zombie

Gracze ponownie będą mieli okazję zawalczyć z hordą nieumarłych w nadchodzącym „Call of Duty: Black Ops 4”. O powrocie tego trybu gry poinformowało na swoim Twitterze studio Treyarch, czyli twórcy nadchodzącej strzelanki.

W „Call of Duty: Black Ops 4” powróci tryb walki z zombie
foto: materiały prasowe

Kilka dni temu w sieci pojawiły się plotki, jakoby Treyarch miał pokazać tryb Zombie na nadchodzących targach E3 2018. Informacje mówiły o tym, że kilka osób z zespołu deweloperskiego przedstawi podczas prezentacji Activision „Black Opsa 4” oraz walkę przeciwko nieumarłym przeciwnikom. To nieco rozmija się z pierwszą zapowiedzią twórców, którzy twierdzili, że pierwszy raz ich nowa produkcja zostanie pokazana na Commiunity Reveal Event, które odbędzie się 17 maja 2018 roku.

Nie mniej, w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się na pewno wiele informacji dotyczących „Call of Duty: Black Ops 4”. A właściwie, to już zaczęły się one pojawiać - Treyarch poinformowało na łamach swojego oficjalnego konta na Twitterze, że do produkcji na pewno powróci tryb rozgrywki z zombie w roli głównej:

Zombie z główną rolą w nowej zapowiedzi Black Ops 4

Na opublikowanym przez Treyarch plakacie widzimy rozpadającego się człowieka (prawdopodobnie wczesna wersja zombie), który zakłada na siebie maskę, przypominającą te, które noszone są podczas karnawału w Wenecji lub te, które są używane w teatrze. Zombie zakładający na twarz maskę? Może będziemy mieli do czynienia z inteligentnymi nieumarłymi? Na jakiekolwiek potwierdzenie ze strony twórców będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Twórcy opatrzyli nowy plakat „Black Ops 4” podpisem „Zaczynamy...”, a na samym zdjęciu Treyarch komunikuje nam, że „koniec ludzkości będzie ich zbawieniem”, co nie zwiastuje zbyt ciekawej przyszłości dla gatunku homo sapiens. Wręcz przeciwnie - wygląda na to, że świat zostanie zalany falami zombie. Być może postać na plakacie będzie odpowiedzialna za taki obrót spraw?

Odpowiedzi poznamy najprawdopodobniej albo 17 maja 2018 roku podczas Commiunity Reveal Event lub na targach E3, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca 2018 roku w Los Angeles. „Call of Duty: Black Ops 4” trafi do sprzedaży 12 października 2018 roku na konsole Playstation 4, Xbox One oraz komputery osobiste.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Call of Duty