W Call of Duty: Modern Warfare gracz decyduje, czy będzie dobry, czy zły

26.09.2019 16:14
W Call of Duty: Modern Warfare gracz decyduje, czy będzie dobry, czy zły Fot. materiały prasowe Activision Blizzard

W Call of Duty: Modern Warfare nic nie będzie czarne i białe. Przedstawiona kampania pokaże, jak wygląda wojna we współczesnym świecie, w którym strony motywacje stron biorących udział w konflikcie bywają moralnie skomplikowane.

Call of Duty: Modern Warfare zapowiada się naprawdę interesująco. W najnowszej odsłonie serii zobaczymy, jak naprawdę wyglądają dziś wojny i konflikty zbrojne.

Rzadko już dochodzi do sytuacji, w których przeciwko siebie stają armie dwóch krajów. Starcia mają charakter rozproszony, a za stronami konfliktu kryją się zazwyczaj supermocarstwa, które krwią innych narodów walczą o swoje interesy.

Do tej pory wiedzieliśmy, że nowe Call of Duty: Modern Warfare będzie wyglądać zjawiskowo. To zasługa krakowskiego studia Infinity Ward, odpowiedzialnego za dopieszczenie silnika graficznego.

Przeczytaj także

Już pierwsze spojrzenie na zwiastun trybu fabularnego Call of Duty: Modern Warfare pozwalał zobaczyć, że nie będzie to zwykłe realizowanie rozkazów przełożonych. W poszukiwaniu skradzionej broni chemicznej to gracz będzie wyznaczał granice, których nie będzie chciał przekraczać.

Zasady wojny się zmieniły. Twórcy Call od Duty: Modern Warfare postanowili opowiedzieć, w jaki sposób.

Call of Duty: Modern Warfare. Szczegóły o fabule rozgrywającej się na współczesnym polu walki

Nowy materiał wideo pokazuje, że twórcy poświęcili naprawdę sporo czasu, żeby dopracować szczegóły przedstawianego świata. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zachowania profesjonalnie przeszkolonych żołnierzy, lecz także o pokazanie całego otoczenia, w jakim muszą się odnaleźć.

Świat stał się bardzo skomplikowany. Twórcy postarali się, żeby nie pokazywać go z zachodniej perspektywy, chłonąć informacje od świadków walk z całego świata.

Twórcy zapowiadają, że gracz będzie musiał co chwila odpowiadać swoimi działaniami, jak daleko jest w stanie się posunąć, żeby osiągnąć cel. Czy zrobi dosłownie wszystko, czy też będzie wolał przegrać, niż zrobić coś niehonorowego.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare odbędzie się 25 października 2019 roku. W rozgrywkę fabularną przez rok od premiery będą mogli zagrać tylko właściciele konsol PlayStation 4.

Zobacz także: Call of Duty: Modern Warfare z wbudowanym Tamagotchi karmiącym się śmiercią 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.