Pogoda
09.10.2019 15:26

Death Stranding z nagością, przemocą i strzelaniem do niemowlaka [SPOILERT ALERT]

Wygląda na to, że Hideo Kojima nie żartował deklarując tworzenie gry, którą będzie się ciężko trawiło. Death Stranding został oceniony jako gra tylko dla dorosłych, a w uzasadnieniu przeczytaliśmy między innymi, że gracz w trakcie rozgrywki strzela do niemowlaka. Zapewne chodzi o słynne dziecko w butelce.

Death Stranding
foto: materiały prasowe Hideo Kojimy

Im więcej wiemy o Death Stranding, tym mniej o niej wiemy. Hideo Kojima stworzył świat, którego nie da się opisać w kilku słowach i który ma dawać do myślenia.

Zwiastuny gier trwają zazwyczaj dwie, może trzy minuty. Trailer Death Standing to ponad 9 minut, po których obejrzeniu ma się więcej pytań, niż zyskało się odpowiedzi.

Death Stranding
Death Stranding
Przeczytaj także Nowy zwiastun Death Stranding sprawia, że o grze wiemy jeszcze mniej

Prace nad grą już się zakończyły, tytuł trafił więc do ESRB, żeby otrzymać kategorię wiekową. Oceniający trafili na tak szokujące treści, że nie mieli wątpliwości, że Death Stranding to gra tylko dla odbiorców dorosłych.

Death Stranding z nagością, przemocą i strzelaniem do niemowlaka [SPOILERT ALERT]

Dziecko w butelce, przez które Hideo Kojima miał problemy podczas wjazdu do USA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów gry. Tajemnicze umiejętności niemowlaka są niezbędne głównemu bohaterowi.

Hideo Kojima podróżował z dzieckiem w formalinie. Zatrzymali go celnicy
Hideo Kojima podróżował z dzieckiem w formalinie. Zatrzymali go celnicy
Przeczytaj także Hideo Kojima podróżował z dzieckiem w formalinie. Zatrzymali go celnicy

Jak się okazuje, jego obecność w grze to jeden z powodów, dla których ESRB oznaczyło Death Stranding jako grę tylko dla dorosłych. Jak zdradziła organizacja, w pewnym momencie podczas rozgrywki dojdzie do incydentu, w wyniku którego gracz przez przypadek postrzeli dziecko.

Inne sceny, które zostały uznane przez ESRB za wyjątkowo mroczne, to (ostatnie ostrzeżenie przed spoilerami) zastrzelenie osoby przebywającej w stanie śpiączki czy wielokrotne dźganie się nożem przez jedną z postaci.

Jak gracze zareagują na eksperymentalną grę Hideo Kojimy, dowiemy się 8 listopada 2019. W Death Stranding można będzie zagrać początkowo tylko na PlayStation 4.

Zobacz także: Death Stranding z polskim dubbingiem. Sprawdźcie nowy trailer 

Zagracie w Death Stranding?

Tagi: Gry