W „Far Cry 5” znaleziono easter eggi z filmu „TO”

Kamil Kacperski
30.03.2018 14:18
W „Far Cry 5” znaleziono easter eggi z filmu „TO” Fot. materiały prasowe

Najnowsza produkcja Ubisoftu jest przepełniona nawiązaniami do popkultury, ale jeden z nich w szczególności zapadł w pamięci wielu graczom. Chodzi o jeden z charakterystycznych przedmiotów kojarzonych z Pennywisem. 

Wydana w marcu 2018 roku produkcja „Far Cry 5” szybko dotarła na listę najlepiej sprzedających się gier, a także zdobyła całkiem dobre oceny od krytyków branżowej prasy. Akcja piątej odsłony serii po raz pierwszy w historii marki rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w fikcyjnym hrabstwie Hope w stanie Montana. Głównym zadaniem gracza jest obalenie rządów Josepha Seeda, lidera sekty religijnej, która dopuszcza się okropnych czynów. Sytuacja przypomina nieco działalność Charlesa Mansona z przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku. 

W trakcie przeprowadzania rewolucji gracze będą mieli okazje odkryć wiele sekretów ukrytych na terenie fikcyjnego hrabstwa. Dla fanów twórczości Stephena Kinga prawdopodobnie najciekawszym easter eggiem przygotowanym przez twórców będzie czerwony balonik, który przywiązany jest do wejścia do kanałów. Jest to oczywiste nawiązanie do Pennywise'a, pożerającego dzieci klauna, głównego antagonisty z książki „TO”, którego widzowie mieli okazje zobaczyć na ekranach w wydanym w 2017 roku filmie o tym samym tytule. 

foto: reddit.com Fot. foto: reddit.com

Easter eggi z Far Cry 5

Wejście do kanałów znajduje się niedaleko pól zboża, na których znajdują się tajemnicze kręgi, co również jest nawiązaniem do znanego toposu, według którego dziwne znaki na terenie hodowli pszenicy czy pszenżyta są dziełem kosmitów. Dla tych o słabszych nerwach mamy jednak dobrą wiadomość - w „Far Cry 5” nie zaatakuje nas ani Pennywise, ani obcy. 

Drugi easter egg nawiązujący do filmu/książki „TO” znajduje się w Nawiedzonym Domu O'Hara, który znajduje się na terytorium siostry Johna Seeda, Faith. W nieprzyjemnej lokacji po raz kolejny znajdziemy czerwony balonik, który tym razem przywiązany jest do listu zatytułowanego „przemyślenia klauna”, którego treść jest co najmniej nieprzyjemna:

Boicie się boga potrzebujecie strachu przed DIABŁEM ale TEGO musicie się BAĆ

Bierzesz młodą osobę i zabierasz jej ciało i umysł 

używasz ich pustych ciał żeby znaleźć kolejne młode osoby by je ukraść nie nie NIE nie nie

będziesz błagał żeby twój umysł opuścił twoje ciało, bo kiedy TO skończy z twoim ciałkiem TO NIE BĘDZIESZ GO JUŻ CHCIAŁ

Widać, że twórcy naprawdę przyłożyli się do easter eggów złożonych w hołdzie Stephenowi Kingowi. Jeżeli chcecie na własną rękę odnaleźć wspomniane tajemnice, a także odkryć inne sekrety ukryte przez Ubisoft w „Far Cry 5”, to produkcję możecie już zakupić w wersji na PC-ty, Xboksa 1 lub PlayStation 4.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.