W „Fortnite” pojawi się Thanos z „Avengers: Infinity War”

Kamil Kacperski
08.05.2018 11:42
W „Fortnite” pojawi się Thanos z „Avengers: Infinity War” Fot. materiały prasowe

Marvel Studios ogłosiło współpracę z twórcami popularnego shootera, czyli z Epic Games. Dzięki nowej aktualizacji już 8 maja 2018 roku w grze pojawi się Thanos, czyli szalony tytan z najnowszego filmu MCU.

Portal Entertainment Weekly poinformował, że rusza „Infinity Gauntlet Limited Time Mashup”, który pozwoli graczom dzierżyć Rękawicę Nieskończoności Thanosa. Będzie to nowy dodatek do rozgrywki w trybie Battle Royale. Wiemy, że gra będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak w przypadku standardowego meczu BR. Pojawia się jednak zmiana: w pewnym momencie na mapie pojawi się rękawica ze wszystkimi sześcioma Kamieniami Nieskończoności, które mogliśmy zobaczyć w „Avengers: Infinity War”.

Jak nie trudno się spodziewać, kto pierwszy dobiegnie do rękawicy, ten pierwszy posiądzie moc Thanosa. Niestety, na razie nie wiemy do końca, w jaki sposób konkretnie będzie działać broń Szalonego Tytana. Czy gracze będą mogli zabić jednym przyciskiem połowę osób, które znajdują się obecnie na mapie? Może będzie można cofać czas albo strzelać nieskończoną ilością magicznych pocisków, tak jak w „God of War”?

Thanos w Fortnite - kiedy aktualizacja?

Na razie nie znamy szczegółów. A co skłoniło w ogóle Epic Games do umieszczenia w „Fortnite” Rękawicy Nieskończoności? Okazało się, że reżyserzy „Avengers: Infinity War”, czyli Joe i Anthony Russo wyznali w wywiadzie dla Entertainment Weekly, że są wielkimi fanami produkcji. Podczas pracy nad filmem lubili robić sobie przerwy właśnie po to, by zagrać w szalenie popularnego multiplayerowego shootera:

Przez ostatnie miesiące podczas montowania „Infinity War” robiliśmy sobie przerwy po to, żeby zagrać sobie parę gier. Potem pomyśleliśmy sobie, że może zrobimy coś w stylu mash-upu między Avengersami i Fortnitem. Więc zaczęliśmy stalkować reżysera z Epic Games, Donalda Mustarda.

Pracownik Epic Games kompletnie nie spodziewał się propozycji ze strony braci Russo. Jednak, gdy tylko twórcy najnowszego filmu z MCU poprosili go o współpracę to od razu się zgodził:

Pewnego dnia zadzwonił do mnie Joe. Chwilę zaczęliśmy chwalić swoje projekty nawzajem, a potem zaczęliśmy gadać na temat pomysłów, co można zrobić razem. Ważna była dla nas autentyczność - nie chcieliśmy zrobić czegoś, co nie spodobałoby się fanom naszych produkcji. Godzinę później mieliśmy pomysł na nowy, limitowany tryb rozgrywki i praktycznie od razu nasz zespół zaczął nad nim pracować.

Nie wiemy do kiedy będzie dostępny dodatek do Battle Royale w „Fortnite”, więc radzimy się spieszyć. Aktualizacja będzie dostępna od 8 maja 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.