W „GTA VI” powrócimy do Vice City i będziemy grać kobietą?

Kamil Kacperski
12.03.2018 15:23
W „GTA VI” powrócimy do Vice City i będziemy grać kobietą?  Fot. materiały prasowe

Graczy czeka również możliwość podróży do Ameryki Południowej, a premiera odbędzie się na przełomie 2021 i 2022 roku. Tak przynajmniej twierdzi jedna z osób, która uczestniczy w produkcji nowej gry od Rockstar Games.

Informacje podał kanał na Youtube zwany The Know, powołując się na wiadomości otrzymane od insidera pracującego przy nowej odsłonie Grand Theft Auto. Według nich, projekt nosi nazwę roboczą „Project Americas”, która w kontekście informacji o podróżach między kontynentami ma sens. Z resztą data wydania zapowiedziana na 2021 lub 2022 rok również wydaje się być bardzo prawdopodobna.

Według wtyki The Know, gracze mają powrócić do fikcyjnego miasta Vice City, mocno inspirowanego Miami. Gracze mieli już okazje zwiedzić tamtejsze okolice w „GTA: Vice City” i „Vice City Stories”, a o powrót do Miasta Nałogów dość mocno proszą sami fani serii. Nie wiadomo jednak, w jakich czasach osadzone będzie „GTA VI” - czy będzie to przeszłość, czy czasy obecne. Chociaż na dobrą sprawę, na razie nie wiemy, czy w ogóle je odwiedzimy, jako że dotychczasowe informacje to jedynie plotki.

GTA VI - premiera w 2021 roku?

Ciekawostką na pewno jest obecność Ameryki Południowej w nowej grze Rockstar. Do tej pory seria nie opuszczała Stanów Zjednoczonych, dlatego ogromną nowością będzie możliwość podróżowania między kontynentami. O ile oczywiście ta funkcja w ogóle znajdzie się w „Grand Theft Auto VI”. Może gracze odwiedzą Medellin w Kolumbii, które ma długą historię z Miami? W końcu kolumbijskie miasto było główną bazą operacyjną Pablo Escobara, który zalał USA kokainą szmuglowaną właśnie przez Miami.

Pozostaje jeszcze kwestia głównego bohatera GTA VI. Podobno tym razem gracze wcielą się w kobietę. Równie dobrze, kobiecie mogą towarzyszyć dwie inne osoby. W końcu trójką postaci (Michaelem, Franklinem oraz Trevorem) sterowaliśmy już w poprzedniej części serii i to rozwiązanie zostało ciepło przyjęte przez fanów. Niestety, na razie nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących tego aspektu gry.

Zanim Rockstar Games w pełni zacznie skupiać się tylko i wyłącznie na GTA VI, to czeka ich jeszcze zakończenie prac nad „Red Dead Redemption”, które ukaże się na konsole Xbox One oraz Play Station 4 już 26 października 2018 roku. Prawdopodobnie dopiero po tej dacie pojawią się oficjalne informacje na temat nadchodzącego Grand Theft Auto.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.