Pogoda
20.07.2020 15:45

W Gdańsku powstanie pierwszy plac zabaw dla dorosłych. Jakie atrakcje czekają w Karuzelinie?

W parku Reagana w Gdańsku powstanie pierwszy plac zabaw dla dorosłych. Pomysł pochodzi od jednego z mieszkańców miasta.

Siłownia w parku
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Budżet Obywatelski to proces, w którym mieszkańcy miast decydują, na co przeznaczyć część środków z budżetu państwa. Każdy może zgłosić swój projekt, a następnie w drodze głosowania liczyć, że zostanie wybrany. Dzięki temu rozwiązaniu to mieszkańcy decydują, co powstanie w ich okolicy i jak zmienią się ich miasta. W Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego pojawił się jednorożec, w Krakowie zwyciężył między innymi projekt budowy pierwszego wodnego placu zabaw w parku Jordana.

Pierwszy plac zabaw dla dorosłych w Gdańsku

O wyjątkowy plac zabaw postarali się także mieszkańcy Gdańska. Jeden z nich zgłosił do Budżetu Obywatelskiego projekt miejsca rozrywki dla dorosłych. Będzie to pierwszy tego typu plac zabaw na terenie miasta.

"Paszport Polsatu" nie pozwala na przekroczenie granicy Chorwacji
"Paszport Polsatu" nie pozwala na przekroczenie granicy Chorwacji
Przeczytaj także MSZ ostrzega: Na "Paszport Polsatu" nie wjedziesz do Chorwacji. To nie żart!

Dorośli zwykle przychodzą na place zabaw w roli opiekunów. Pilnują bawiących się pociech i trzymają w plecakach przekąski i napoje dla zaaferowanych harcami podopiecznych. Jednak tym razem to właśnie dla nich Gdańsk przygotuje miejsce do aktywności.

W parku Reagana ma powstać plac zabaw dla dorosłych. Miejsce będzie nazywało się Karuzelin i pochłonie aż 350 tysięcy złotych z budżetu. Jakich atrakcji można się spodziewać? Przeróżnych.

Jak czytamy na aktywne.trojmiasto.pl, miejsce ma być alternatywą dla siłowni, parku oraz spędzania czasu w domu. Projekt przewiduje dostosowane rozmiarami trampoliny, huśtawki, bujaki, liny, karuzele, zjeżdżalnie, hamaki i wygodne siedziska. W parku pojawią się też stojaki na rowery oraz nowe ławki oraz oświetlenie.

Jak głosi opis projektu:

"

Projekt ten nikogo nie wyklucza, ma to być miejsce wypoczynku dla dużych i małych, miejsce integracji międzypokoleniowej. Potrzeba wspólnej z innymi zabawy jest wśród dorosłych duża. Mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość relaksu, odreagowania stresu, przeżycia odrobiny dziecięcego szaleństwa. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków. "

Białystok
Białystok
Przeczytaj także Najpierw protesty, teraz billboardy. W Białymstoku pojawiły się materiały pro-LGBT+