Pogoda
06.12.2017 11:54

W Jakdojade można kupować bilety na autobus

Nie tylko doradzi, jakie wybrać połączenie, lecz także pozwoli od razu kupić bilet na przejazd – nowa funkcja popularnej aplikacji Jakdojade została uruchomiona w Warszawie i Trójmieście.

W Jakdojade można kupować bilety na autobus
foto: materiały prasowe

Możliwość opłacenia przejazdu z poziomu aplikacji została udostępniona mieszkańcom Warszawy i Łomianek oraz Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Redy i Rumi. Funkcja zadebiutowała wcześniej w Lesznie.

Twórcy programu podpowiadającego jak dostać się do miejsca docelowego korzystając ze środków miejskiego transportu zbiorowego udostępnili dwie metody płacenia za bilety.

Pierwsza z nich zakłada przypisanie do konta w aplikacji swojej karty płatniczej, która ma być obciążana kosztami zakupu.

Alternatywą jest korzystanie z aplikacji mobilnych banku i każdorazowe zatwierdzanie zakupu na przykład za pomocą Blika.

Bilet można kliknąć po kliknięciu w aplikacji ikonki pojawiającej się w prawym dolnym rogu po wybraniu połączenia, z którego chce się skorzystać. Program podpowiada, ile trzeba zapłacić, żeby mieć pewność przejechania na kupowanym bilecie całej trasy.

Inną nowością jest możliwość monitorowania na żywo pozycji autobusów i tramwajów, na które czeka się na przystanku. Jakdojade pokazuje dane pochodzące z odbiorników GPS, w które zostały wyposażone pojazdy – opcja ta jest dostępna w kilku wybranych miastach w Polsce.

Jakdojade działa już na terenie prawie 50 miast i miejscowości.

Korzystacie z Jakdojade?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile