Pogoda
06.08.2019 13:23

W Japonii powstał pierwszy latający samochód - zobaczcie go w akcji!

Japoński rząd wierzy, że latające samochody będą niedługo dostępne dla kierowców.

latający samochód
źródło: Shutterstock

Świat "Powrotu do Przeszłości" jest coraz bliżej. W Japonii przetestowano wczoraj samochód, który dzięki czterem wbudowanym śmigłom utrzymywał się przez minutę w powietrzu.

Za stworzenie prototypu odpowiedzialna jest firma NEC, która zaprezentowała swoją technologię w japońskim mieści Abiko.

Jetpack Aviation Speeder
Jetpack Aviation Speeder
Przeczytaj także Latający motocykl trafił do sprzedaży. Większość kupi wojsko

Dwa pokazy odbyły się w specjalnie przygotowanej klatce, która zapewniała bezpieczeństwo osobom postronnym. W 2017 roku podobne próby zakończyły się bolesną porażką startupu Cartivator, którego demonstracja zakończyła się rozbiciem prototypu.

Japoński rząd chce, aby ich latające samochody były wykorzystywane w kraju już za trochę ponad dekadę. Rządzący zdecydowali się zainwestować w stworzenie specjalnego toru do testów na terenach zniszczonych przez tsunami z 2011 roku i katastrofę nuklearną w Fukushimie.

Jak donosi Sky News, samochody początkowo mają być wykorzystywane jako środek transportu do prefektury Mie na wyspie Honsiu. Miejsca bardzo popularnego wśród amerykańskich celebrytów.

Japonia chce być liderem w produkcji latających samochodów. Czują jednak na karku oddech innych producentów.Uber Air to projekt popularnego przewoźnika, która pracuje nad własną wersją. Testowe loty mają odbyć się już w 2020 roku. Uber planuje ich komercyjne wykorzystanie już w 2023.

Przeczytaj także:  "Stranger Things": jakie filmy z lat 80. stanowiły inspirację dla 3. sezonu?

Czego najbardziej pragniecie ze świata "Powrotu do Przyszłości"

Tagi: Duperele