Pogoda
12.12.2017 11:12

W Japonii powstała pierwsza na świecie restauracja serwująca… ludzkie mięso?

O gustach kulinarnych z Dalekiego Wschodu zwykło się słyszeć różne rzeczy, jednak ta informacja dalece przekracza granice dobrego smaku. 

W Japonii powstała pierwsza na świecie restauracja serwująca… ludzkie mięso?
foto: kadr z filmu „Delicatessen”

W listopadzie 2017 roku świat obiegła wieść, że w stolicy Japonii powstała pierwsza na świecie restauracja, która serwuje ludzkie mięso. I to zupełnie legalnie! Ustawa umożliwiająca działanie tego typu knajpy miała zostać wprowadzona w Japonii już 2014 roku, gdyż zezwala na jedzenie ludzkiego mięsa.

Jak głoszą media, restauracja nazywa się „The Resoto ototo no shoku ryohin”, czyli „Jadalny brat” i serwuje dania z „ludziny” w cenach wahających się od 100 do 1000 euro. Mięso pozyskiwane jest od wolontariuszy, którzy zgodzili się na oddanie swojego ciała do restauracji, a przy tym utrzymywali przed śmiercią zdrowy tryb życia, odpowiednią dietę i umarli młodo. Za wysokiej jakości mięso członka rodziny, pozostali przy życiu mogą otrzymać do 30 000 euro.

Jak donosi portal snopes.com – pierwszym, który skorzystał z wyjątkowej oferty restauracji był turysta z Argentyny, który skomentował nietypowy posiłek następująco:

"

Smakowało jak wieprzowina. W tej  restauracji gotuje się mięso z dużą ilością przypraw, więc różnice w smaku są niezauważalne. "

Ten sam portal poinformował również, że cała historia z serwującą ludzkie mięso restauracją w Tokio jest zmyślona. Informacja, która viralowo opanowała internet to fake news hiszpańskojęzycznego magazynu La Voz Popular, który w 2016 roku w ramach satyrycznego artykułu promującego „Resident Evil 6” sięgnął po primaaprilisowy żart.

Meksykański portal newsowy Verne w listopadzie 2017 roku zdementował wszelkie pogłoski o restauracji z Tokio serwującej ludzkie mięso pisząc, że ani nie istnieje takie miejsce, ani takie prawo, które zezwalałoby na jedzenie ludzi.

Niemniej, alarmujący dla Japończyków powinien być fakt, że w świetle ich dziwnych dla zachodniego świata nawyków żywieniowych i postaci pokroju Issei Sagawy (japoński kanibal), większość osób uwierzyła w to, że japońskie prawo naprawdę zezwala na istnienie restauracji, w której można zjeść człowieka.

A czy Ty odważyłbyś się zjeść ludzkie mięso?

Klapki męskie idealne do codziennej stylizacji

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele ludzkie mięso