W Japonii powstała pierwsza na świecie restauracja serwująca… ludzkie mięso?

Natalia Hluzow
12.12.2017 11:12
W Japonii powstała pierwsza na świecie restauracja serwująca… ludzkie mięso? Fot. kadr z filmu „Delicatessen”

O gustach kulinarnych z Dalekiego Wschodu zwykło się słyszeć różne rzeczy, jednak ta informacja dalece przekracza granice dobrego smaku. 

W listopadzie 2017 roku świat obiegła wieść, że w stolicy Japonii powstała pierwsza na świecie restauracja, która serwuje ludzkie mięso. I to zupełnie legalnie! Ustawa umożliwiająca działanie tego typu knajpy miała zostać wprowadzona w Japonii już 2014 roku, gdyż zezwala na jedzenie ludzkiego mięsa.

Jak głoszą media, restauracja nazywa się „The Resoto ototo no shoku ryohin”, czyli „Jadalny brat” i serwuje dania z „ludziny” w cenach wahających się od 100 do 1000 euro. Mięso pozyskiwane jest od wolontariuszy, którzy zgodzili się na oddanie swojego ciała do restauracji, a przy tym utrzymywali przed śmiercią zdrowy tryb życia, odpowiednią dietę i umarli młodo. Za wysokiej jakości mięso członka rodziny, pozostali przy życiu mogą otrzymać do 30 000 euro.

Jak donosi portal snopes.com – pierwszym, który skorzystał z wyjątkowej oferty restauracji był turysta z Argentyny, który skomentował nietypowy posiłek następująco:

Smakowało jak wieprzowina. W tej  restauracji gotuje się mięso z dużą ilością przypraw, więc różnice w smaku są niezauważalne.

Ten sam portal poinformował również, że cała historia z serwującą ludzkie mięso restauracją w Tokio jest zmyślona. Informacja, która viralowo opanowała internet to fake news hiszpańskojęzycznego magazynu La Voz Popular, który w 2016 roku w ramach satyrycznego artykułu promującego „Resident Evil 6” sięgnął po primaaprilisowy żart.

Meksykański portal newsowy Verne w listopadzie 2017 roku zdementował wszelkie pogłoski o restauracji z Tokio serwującej ludzkie mięso pisząc, że ani nie istnieje takie miejsce, ani takie prawo, które zezwalałoby na jedzenie ludzi.

Niemniej, alarmujący dla Japończyków powinien być fakt, że w świetle ich dziwnych dla zachodniego świata nawyków żywieniowych i postaci pokroju Issei Sagawy (japoński kanibal), większość osób uwierzyła w to, że japońskie prawo naprawdę zezwala na istnienie restauracji, w której można zjeść człowieka.

 

Klapki męskie idealne do codziennej stylizacji

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.