W Lidlu pojawią się kasy samoobsługowe

16.10.2019 16:07
Lidl|undefined Fot. Shutterstock

Do dwóch pierwszych sklepów Lidla w Polsce trafiły kasy samoobsługowe. Jeśli testy się powiodą, program zostanie rozszerzony na większą liczbę placówek niemieckiej sieci. Automaty mają zastąpić pracowników, którym sklepom brakuje.

Kasy samoobsługowe trafiają do coraz większej liczby sklepów. Z punktu widzenia placówek handlowych mają całkiem sporo zalet: zajmują mniej przestrzeni niż tradycyjne stanowiska, a jeden pracownik może doglądać kilka kas jednocześnie.

Dodatkową zaletą, szczególnie w polskim otoczeniu prawnym, jest możliwość obejścia przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Pierwsze w pełni automatyczne sklepy zostały już uruchomione.

Przeczytaj także

Kasy samoobsługowe trafiły do praktycznie wszystkich supermarketów, można je spotkać także w części sklepów Biedronki. Lidl postanowił sprawdzić, jak zareagują na nie klienci niemieckiego dyskonta.

Kasy samoobsługowe w Lidlu. Trwają testy rozwiązania

Początki są skromne. Jak podają Wiadomości Handlowe, zautomatyzowane stanowiska sprzedaży trafiły do dwóch placówek Lidla w Polsce. Jedna z nich znajduje się w Poznaniu, druga w Warszawie. Według wcześniejszych zapowiedzi, docelowo mają one trafić do kilkudziesięciu sklepów.

Lidl deklaruje, że nie szuka w ten sposób oszczędności, ani nie zamierza zmniejszać zatrudniania. Kasy samoobsługowe mają pomóc w zastąpieniu pracowników, których nie udało się zdobyć, bo brakuje ich na rynku.

Co ciekawe, Lidl nie zamierza wprowadzać zautomatyzowanych kas na rodzimym, niemieckim rynku. Sieć chce się tam skupiać na zwiększeniu jakości usług.

Zobacz także: Reklama Lidla zaskarżona do Komisji Etyki Reklamy za... namawianie do kupowania 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.