W Małopolsce otworzyły się "wrota piekieł". Przerażający fenomen na terenie ogródków działkowych

29.11.2021 15:04
W Małopolsce otworzyły się "wrota piekieł". Przerażający fenomen na terenie ogródków działkowych Fot. Polska Press/East News

Do przerażającego zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych w Trzebini (Małopolskie). Otworzyły się tam "wrota do piekła".

W przeszłości podobne zjawiska odnotowywano już w różnych częściach świata. Jednym z pierwszych odnotowanych przypadków tajemniczych otworów odkryto w 2007 roku w Gwatemali. Jako, że wyrwa powstała w samym środku miasta, pochłonęła wówczas całe skrzyżowanie oraz znajdujące się w pobliżu zabudowania.

W Małopolsce otworzyły się "wrota piekieł"

We wtorek na terenie ogródków działkowych w Trzebini również zapadła się ziemia. Przerażająca wyrwa wygląda jak "wrota piekieł". Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gigantyczny krater pojawił się zaledwie kilka metrów od altan, w których przez większa część roku przebywają działkowcy.

Polecamy

Na miejscu był jeden zastęp straży. W takich przypadkach nasze działania ograniczają się do zabezpieczenia takiego zapadliska taśmą. Żadna z altanek znajdujących się na terenie nie została uszkodzona

- powiedział starszy kapitan Piotr Pawelczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie w rozmowie z TVN24.

Miłośnicy teorii spiskowych nie są do końca przekonani, że wyrwy w ziemi są efektem działania natury. Wątpliwości budzą nie tylko ich niezwykle regularne kształty i duże rozmiary, ale również fakt, że przecinają one skały i warstwy gleby o różnej twardości i głębokości.
Tym razem wyjaśnienie fenomenu wydaje się być prozaiczne. Teren, na którym pojawiły się "wrota piekieł" był w przeszłości eksploatowany przez kopalnię, a do zapadnięcia doszło, ponieważ pod powierzchnią są puste komory. Za pokopalniany teren KWK Siersza odpowiada Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Właściciel będzie musiał przywrócić zdewastowany teren  do stanu pierwotnego.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.