W Nowym Jorku wylądował samolot ze 100 chorymi pasażerami. Czy to poczatek plagi zombie?

Kamil Kacperski
06.09.2018 14:33
W Nowym Jorku wylądował samolot ze 100 chorymi pasażerami. Czy to poczatek plagi zombie? Fot. kadr z wideo

Na lotnisku imienia Johna Kennedy'ego zatrzymano samolot Fly Emirates, w którym setka pasażerów cierpiała na gorączkę. Czy mamy do czynienia ze scenariuszem jak z komiksów i serialu „The Walking Dead”?

Gdy tylko prawda wyszła na jaw media społecznościowe zaczęły twierdzić, że cała sytuacja brzmi jak początek plagi zombie - ktoś chory zaraża cały samolot, wirus następnie rozprzestrzenia się na rodziny pasażerów, a potem lawinowo zaczyna mutować i zbierać żniwo na całym świecie. Sytuacja szczególnie przeraziła fanów „The Walking Dead”, ponieważ choroba w tym serialu również zaczynała się od poważnej gorączki.

A to właśnie ona była objawem, który wykryto u prawie setki pasażerów i obsługi znajdującej się w samolocie linii Fly Emirates. Wszystko zaczęło się od tego, że po wylądowaniu w Nowym Jorku, aeroplan został otoczony przez policję i osoby z amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Jak dowiaduje się stacja CBS, na pokład samolotu weszli ludzie w maskach i kombinezonach, którzy zaczęli sprawdzać temperaturę ciał cierpiących na gorączkę.

Samolot szybko został nazwany „The Walking Dead Plane”. Ciekawostka - jednym z pasażerów był Vanilla Ice, twórca przeboju „Ice, Ice, Baby”:

Zombie w Nowym Jorku?

Niestety, mamy złe wieści dla wszystkich maniaków klimatów post-apo i innych do niego podobnych - zagrożenie nie jest aż tak poważne, jak by się mogło wydawać. CBS poinformował, że załoga samolotu i niektórzy pasażerowie już wcześniej cierpieli z powodu słabego samopoczucia, a same zdarzenia nie są w żaden sposób powiązane z działaniami terrorystycznymi:

Linia lotnicza potwierdziła, że wszyscy pasażerowie zostali prześwietleni i dokładnie sprawdzeni przed startem samolotu. 3 z nich, a także 7 członków załogi, zostało zabranych do szpitala, a kolejnych dziewięciu klientów zostało sprawdzonych dokładnie na lotnisku. Następnie ich wypuszczono. Nasze źródła rządowe twierdzą, że według dotychczas zebranych informacji wydarzenia z Nowego Jorku nie są natury terrorystycznej, a także nie zostały spowodowane problemami z ochroną. Rzecznicy Fly Emirates poinformowali władze USA, że według nich był to przypadek masowego zatrucia pokarmowego.

Oficjalne oświadczenie linii Fly Emirates

Polski oddział Fly Emirates wystosował oficjalne oświadczenie dotyczące sytuacji w Nowym Jorku, w którym zapewnił, że uważnie monitoruje zaistniałą sytuacje, a załoga i pracownicy linii starają się pomagać swoim klientom jak najlepiej tylko potrafią. Tak brzmi pełna informacja:

Linie Emirates potwierdzają, że wszyscy pasażerowie rejsu EK203 opuścili samolot. Wszyscy z nich zostali zbadani przez lokalne służby sanitarne przed opuszczeniem pokładu. Trzech pasażerów i siedmiu członków załogi zostało przewiezionych do szpitala w celu udzielenia opieki medycznej i dalszej oceny stanu zdrowia. Dziewięciu pasażerów przeszło dodatkowe badania lekarskie na miejscu w pobliżu samolotu, po których pozwolono im opuścić lotnisko. Pozostali pasażerowie mogli przejść odprawy celne i opuścić lotnisko. Nasza załoga i personel naziemny w pełni współpracowały z lokalnymi władzami podczas wykonywania badań, które odbyły się na pokładzie. Samolot został już przekazany z powrotem linii Emirates.

Z powodu opóźnienia lot powrotny EK204 z JFK do Dubaju zostanie opóźniony o około 3 godziny. Pasażerowie lotów z przesiadkami w Dubaju, których dotyczy opóźnienie, otrzymają pomoc od naszego lokalnego personelu naziemnego przy procesie zmiany rezerwacji.

Przepraszamy naszych klientów za wszelkie niedogodności. Bezpieczeństwo i dobro naszych pasażerów i załogi jest zawsze naszym priorytetem

Po badaniach przeprowadzonych przez CKiPC do szpitala zabrano kolejnych 10 osób, natomiast 9 otrzymało pomoc jeszcze na terenie lotniska. Żadna z osób chorych nie jest zagrożona śmiercią. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.