Pogoda
29.06.2018 14:04

W „Overwatch” pojawił się nowy bohater - chomik obsługujący mecha

Blizzard od paru dni zapowiadał nowego bohatera. W serii gifów, które prezentowały... dużą przezroczystą kulę dla chomika. Tak, nowy bohater to słodki gryzoń, który obsługuje mecha.

Chomik Overwatch
foto: materiały prasowe

Pod koniec czerwca 2018 roku na social mediach Blizzarda pojawiły się obrazki i gify, które zapowiadały nową postać w „Overwatch”. Zgodnie z zapowiedziami, do całkiem obszernej obsady ich internetowej strzelanki dołączył heros, który jest chomikiem obsługującym mechaniczną kulę do biegania dla gryzoni. Oczywiście w pełni uzbrojoną.

Burzyciel, bo tak przemiły gryzoń ma na imię (w oryginale Wrecking Ball), to zaradny majsterkowicz o niezwykłych umiejętnościach, który przetacza się przez świat w poszukiwaniu kolejnych wyzwań:

Chomik nowym bohaterem w „Overwatch”

Widoczny w krótkim filmiku gryzoń ma na imię Hammond i jest byłym partnerem Winstona, czyli znanego wszystkim fanom „Overwatch” Goryla. Chomik należał do grupy zwierząt, która została poddana eksperymentom dającym im „nadzwierzęce” umiejętności. Jego imię kilkukrotnie pojawiło się w lorze produkcji Blizzarda, więc fani zakładali, że ta postać kiedyś dołączy do obsady „Overwatch”:

Zdolności bojowe Burzyciela w „Overwatch”

Zdolności mechaniczne Burzyciela i jego opancerzony mech czynią z niego groźnego tanka, który może przetaczać się przez pierwsze linie wrogów i robić zadymę na tyłach. Jego podstawowym uzbrojeniem są Poczwórne Działka, dwa zestawy sprzężonych karabinów maszynowych, które rozdzierają na strzępy wrogów znajdujących się na celowniku.

Burzyciel nie boi się ataku na żadną drużynę dzięki Adaptabilnym Osłonom, które są tym wytrzymalsze, im więcej wrogów znajduje się w pobliżu i czynią go niezwykle trudnym do zabicia, kiedy wtacza się w sam środek walki. Zdolność Kulowrotek powoduje, że Burzyciel chowa mechaniczne odnóża mecha i transformuje się w kulę, co zapewnia większą szybkość maksymalną.

foto: kadr z You Tube

Hammond korzysta również z Pazura – ta zdolność krótkiego zasięgu pozwala chwytać się otoczenia, huśtać po mapie i uderzać we wrogów. Pazur pozwala Burzycielowi osiągnąć również maksymalną prędkość i taranować wrogów, aby zadawać im ogromne obrażenia i odrzucać ich. Kiedy mech jest w powietrzu, Hammond może użyć zdolności Kafar, która powoduje, że spada on prosto na wrogów.

Kiedy Burzyciel maksymalnie doładuje poziom swojej energii, może użyć superzdolności Pole Minowe – powoduje ona rozrzucenie na obszarze min zadających znaczne obrażenia każdemu wrogowi, który w nie wejdzie. Postać jest już dostępna do testowania na Publicznym Serwerze Testowym.

Jakie zwierzaki wy chcielibyście zobaczyć w Overwatch?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Overwatch