Pogoda
29.06.2017 12:21

W Polsce można już zamawiać pizzę przez Facebooka

Pizza Hut zatrudniła bota – dzięki temu pizzę można zamówić wprost z Facebooka i Messengera.

W Polsce można już zamawiać pizzę przez Facebooka
foto: zrzut ekranu

To ma być szybki i łatwy sposób na zaspokojenie głodu – wystarczy uruchomić smartfona, rozpocząć konwersację z Botem Pizza Hut, i już po kilku chwilach można czekać na dostawę wybranego smakołyku.

Program przeprowadzi przez wszystkie etapy zamówienia, poczynając od adresu dostawy, na wskazaniu rodzaju pizzy kończąc. W trakcie konwersacji określa się pożądaną wielkość, można zamówić dodatkowe składniki oraz dowiedzieć się, jakie są dostępne promocje.

foto: zrzut ekranu

Pizza Hut podkreśla, że zamówienie przez Messengera można złożyć używając do tego tylko jednego palca – krok po kroku klika się po prostu na kolejne opcje podsuwane przez bota.

Dzięki temu posiłek można zamówić niepostrzeżenie podczas spotkania służbowego, poważnej rozmowy ze swoją dziewczyną lub nawet w trakcie głaskania kota:Pizza Hut przekonuje, że nie bot zajmie się całą logistyką zamówienia:

"

Po złożeniu zamówienia, Pizza Hut Bot przesyła je do najbliższej restauracji i podaje przewidywany czas oczekiwania na realizację. Obecnie usługa jest dostępna w 23 restauracjach Pizza Hut w Polsce, w których dostępna jest usługa dostawy do domu. "

Pizzeria chwali się, że jest pierwszą siecią restauracji w Polsce, która wykorzystuje bota na Messengerze do realizacji zamówień. Idzie w ten sposób za swoimi klientami – jak tłumaczy, Facebook jest podstawowym kanałem komunikacyjnym dla sporej grupy kupujących pizzę.

Serwis społecznościowy o takim zastosowaniu botów mówił jeszcze w 2016 roku – wtedy właśnie, podczas konferencji F8, zaprezentowano możliwości obsługi klientów za pomocą botów.

Co myślicie o zamawianiu pizzy przez Facebooka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet