Pogoda
14.12.2018 13:17

W Polsce pojawił się nowy kanał TV o gamingu zwany Gametoon

Kino Polska TV uruchomiło nową stację poświęconą w całości grom wideo - nazywa się ona Gametoon i jest spolszczoną wersją Gametoon Channel. W jakich telewizjach i na jakich kanałach będzie można obejrzeć programy?

W Polsce pojawił się nowy kanał TV o gamingu zwany Gametoon
foto: kadr z wideo

Wystartował kanał Gametoon promowany hasłem "telewizja dla graczy". Stacja stworzona przez SPI International jest skierowany dla graczy i fanów e-sportów. Według informacji udostępnionych przez telewizję i portal Wirtualnemedia.pl, głównymi materiałami emitowanymi na antenie stacji mają być let's playe przygotowywane przez różnych youtuberów i streamerów. 

W zwiastunie promującym nową stację widzimy takie produkcje, jak "God of War", "Spider-Man", czy "Star Wars: Battlefront II". Pierwszymi graczami, których oglądać będzie można na Gametoonie są Seto, Bungo21, Mrs Scarlett, Blondynki też Grają i ViniPlay. Wszyscy z nich są reprezentowani przez sieć partnerską LifeTube, z którą Gametoon podpisał umowę ramową. A oto wspomniany trailer nowej telewizji dla graczy:

Wystartowała nowa telewizja dla graczy

Jak poinformowało biuro prasowe Kino Polska TV, telewizja planuje również stworzyć "serie wprowadzające" do popularnych gier:

"

Przygotowujemy również specjalne serie wprowadzające do gier - naszą pierwszą propozycją jest tutaj „The Sims 4”, obecnie pracujemy nad seriami doskonalącymi dla tytułów esportowych, w styczniu nadamy program z grą FIFA 19, skierowaną do nowych graczy, ale również do tych bardziej zaawansowanych. W roli prowadzących wystąpią m.in. Lothar, Seto, czy Mrs Scarlett "

Oprócz tego, telewizja porozumiała się również z polskimi oddziałami Electronic Arts i Ubisoft, a także polskim streamerem Lotharem, który należy do czołówki najlepszych graczy w szalenie popularnego "Fortnite'a". 

E-sport na antenie kolejnej telewizji

Podobnie jak wprowadzony niedawno Polsat Games, Gametoon również oferuje transmisje z najważniejszych e-sportowych turniejów, takich jak ESL One i Starladder Starseries, czy tych bardziej lokalnych, jak angielska liga ESL, czy turnieje gry "Street Fighter V". Oferta programowa stacji zostanie uzupełniona przez programy informacyjno-rozrywkowe "Gamanoid World", w którym prowadzący będą odwiedzali eventy i konwenty dla graczy i miłośników popkultury, a także "10UP" - produkcja skupiająca się na prezentowania zestawień typu "top 10". 

Obecnie Gametoon na terenie Polski jest dostępny w ofercie czterech kablówek: UPC Polska, Jambox, eTV i Inea.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry