W Polsce powstaje Symulator Jezusa. Można zmieniać wodę w wino i walczyć z Szatanem [WIDEO]

09.12.2019 10:27
W Polsce powstaje Symulator Jezusa. Można zmieniać wodę w wino i walczyć z Szatanem [WIDEO] Fot. materiały prasowe PlayWay

I am Jesus Christ pozwoli pokierować poczynaniami Jezusa na Ziemi. Twórcy chcą pokazać Biblię z zupełnie nowej strony, pozwalając graczom wykonywać cuda, o których do tej pory tylko się czytało.

Gdy tematyka religijna trafia do gier, można spodziewać się dużych kontrowersji. Twórcy zazwyczaj starają się pokazać wierzenia z nowej, niekoniecznie akceptowanej strony, licząc na darmową reklamę zapewnioną przez zgorszonych wyznawców na całym świecie.

Tak było na przykład z bijatyką, w której można było kierować postaciami z wielu religii, między innymi Jezusem, który zszedł z krzyża i okładał przeciwników fragmentami belek wciąż przybitych od rąk.

Przeczytaj także

Nowy Symulator Jezusa, czyli I am Jesus Christ, do podejmowanego tematu podchodzi jak najbardziej poważnie. PlayWay wierzy, że znalazł sposób na stworzenie chrześcijańskiej gry, która stanie się hitem na całym świecie.

symulator_jezusa_02 Fot. foto: materiały prasowe PlayWay

Gra, w której jest się Jezusem i dokonuje się opisanych na kartach Biblii cudem ma do tego potencjał. Pokazuje to przykład polskiego filmu „Miłość i miłosierdzie”, który zadebiutował w USA na drugim miejscu BoxOffice.

Przeczytaj także

Czy I am Jesus Christ jest w stanie powtórzyć ten sukces? Pierwszy zwiastun Symulatora Jezusa pozwoli wyrobić sobie opinię na ten temat.

Symulator Jezusa pozwoli własnoręcznie dokonywać opisanych w Biblii cudów

Autorzy zdradzają, że w grze zamierzają pokazać losy Jezusa od chrztu do zmartwychwstania. Robienie cudów można zobaczyć na wczesnym zwiastunie.

Symulator Jezusa ma pokazywać historię zgodną z przekazem biblijnym. Nie ma więc co liczyć na możliwość zejścia z krzyża i wymierzenie kary grzesznikom.

Data premiery I am Jesus Christ nie została jeszcze podana. Na Steamie można tylko wyczytać, że ma do niej dojść wkrótce.

Zobacz także: Nike stworzył "buty Jezusa" z wodą święconą. Wyprzedały się w kilka minut! 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.