Pogoda
29.07.2020 17:01

W Polsce ruszyło pierwsze kino... samolotowe! Odbył się już pierwszy seans

Są kina plenerowe, samochodowe czy na wodzie. Czemu zatem nie zorganizować kina samolotowego? O tym właśnie pomyśleli członkowie Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki placówkom kinowym. Choć kina studyjne działają już od jakiegoś czasu, a wielkie multipleksy powoli powstają z kolan, frekwencja jest znacznie niższa niż przed tym, jak COVID-19 zawitał w naszym kraju. Jest to jednak dobry czas dla wszelkiej maści projektów plenerowych, w tym kin samochodowych czy "na wodzie". Członkowie Aeroklubu Ziemi Pilskiej poszli jednak o krok dalej.

W Polsce ruszyło pierwsze kino samolotowe

Organizatorem pierwszego pokazu w ramach kina samolotowego w Polsce był Aeroklub Ziemi Pilskiej we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Pile, MOSiR Piła oraz Miastem Piła. W sobotę 25 lipca 2020 roku piloci wraz z osobami towarzyszącymi mieli okazję obejrzeć film "Kochając Pabla, nienawidząc Escobra" z Penélope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. Wszystko na płycie lotniska w Pile. Udział w wydarzeniu wzięło około 20 maszyn różnego rodzaju.

Koniec z zakazem lotów do kolejnych krajów. Gdzie na wakacje?
Koniec z zakazem lotów do kolejnych krajów. Gdzie na wakacje?
Przeczytaj także Koniec z zakazem lotów do kolejnych krajów. Gdzie na wakacje?

Nie macie własnego samolotu, a chcielibyście wziąć udział w kinie samolotowym? Nic straconego! Facebookowy fanpage Kino Samolotowe APRON ALFA Lotnisko Piła - EPPI zaoferował możliwość wypożyczenia miejsc w maszynach, w cenach 20, 30 i 100 złotych. By jednak otrzymać miejscówkę trzeba wziąć udział w aukcji (i rzecz jasna ją wygrać). 

Choć odbył się dopiero jeden pokaz, a kino samochodowe skierowane jest raczej do wąskiej, konkretnej publiki, przedsięwzięcie spotkało się z takim zainteresowaniem, że prawdopodobnie stanie się wydarzeniem cyklicznym

„Love in Time of Corona” – zobacz zwiastun serialowej komedii romantycznej nakręconej podczas kwarantanny
„Love in Time of Corona” – zobacz zwiastun serialowej komedii romantycznej nakręconej podczas kwarantanny
Przeczytaj także „Love in Time of Corona” – zobacz zwiastun serialowej komedii romantycznej nakręconej podczas kwarantanny
Tagi: Newsy Film News kino