Pogoda
19.01.2018 11:49

W Polsce urodziło się w 2017 roku czworo wiedźminów. Jak mają na imię?

Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło statystyki imion z 2017 roku. Okazuje się, że w Polsce urodziła się czwórka dzieci, których imiona zostały zaczerpnięte z popularnej serii książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i gier autorstwa studia CD Projekt Red.

W Polsce urodziło się w 2017 roku czworo wiedźminów. Jak mają na imię?
foto: kadr z gry

Według danych opublikowanych przez MC w 2017 roku urodziło się w Polsce dwóch chłopców o imieniu Geralt oraz dwie dziewczynki nazwane Cirilla. Obydwa imiona odnoszą się oczywiście do głównych postaci z książek Andrzeja Sapkowskiego oraz bohaterów gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” z 2015 roku. Nazywanie dzieciaków imionami znanych postaci jest bardzo popularne za oceanem, natomiast u nas jest to raczej mniej popularny proceder.

Nie mniej jednak, imiona Ciri i Geralt zostały zatwierdzone w polskich urzędach, co tylko pokazuje, że szał na Wiedźmina nadal ma się dobrze. Oczywiście ma na to wpływ, że marka wciąż jest rozwijana - 8 listopada 2017 roku został wydany zbiór opowiadań ze świata Sapkowskiego zatytułowany „Szpony i Kły”. 

Co z serialem „Wiedźmin” na Netflix?

Wszyscy fani jednak wciąż czekają na ogłoszenia dotyczące serialu o wiedźmińskim świecie - kto zagra Geralta? Kiedy nastąpi premiera? Niestety, te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Wiemy, że fabuła ma opowiadać o „rodzinie”, co prawdopodobnie oznacza, że oprócz Białego Wilka zobaczymy jeszcze czarodziejkę Yennefer i ich przybraną córkę, Ciri. Na razie tylko tyle informacji dostaliśmy od twórców. Jedyne co nam pozostaje, to cierpliwe czekanie na kolejne zapowiedzi.

Jeśli jednak odczuwacie deficyt wiedźmina w swoim organizmie, to z pomocą nadchodzi Alzur's Legacy i ich fanowski film „Pół Wieku Poezji Później”. Może was do niego przekonać również fakt, że w filmie, przyjaciela Geralta, barda Jaskra, odgrywa Zbigniew Zamachowski. Szykuje się całkiem porządna godzina rozrywki.

A jak Wy wolelibyście się nazywać?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Wiedźmin