W Polsce zadebiutował skuter elektryczny Archos X3

Aleksandra Kopka
05.07.2017 15:29
W Polsce zadebiutował skuter elektryczny Archos X3 Fot. materiały prasowe archos.com

Jeśli jesteś miłośnikiem życia w zgodzie z naturą to mamy dla Ciebie odpowiedni skuter. Firma Archos wprowadziła na rynek model X3 napędzany silnikiem elektrycznym.

Po Lekkim Motocyklu Elektrycznym LEM, którzy stworzyli studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej przyszedł czas na elektryczny skuter. Ekologiczny pojazd oferuje firma Archos za niecałe 5 tysięcy złotych.

X3 napędzany jest silniczkiem elektrycznym o mocy 1Kw, która odpowiada pojemności 50cm3 silnika montowanego w spalinowych skuterach. Jak zapewniają producenci można go rozpędzić do 43 km/h w 3 sekundy.

Ładowanie odbywa się poprzez podpięcie wtyczki do znajdującego się w np. w garażu gniazdka 230V lub stacji ładowania elektrycznych pojazdów, których w naszym kraju jest coraz więcej. Jedna z nich powstała w Starym Sączu pod ołtarzem papieskim, gdzie ksiądz Marian Kokosza pobiera opłatę „co łaska”. Naładowanie X3 od zera do 100% baterii zajmuje 8 godzin a napełniony akumulator pozwala na przejazd ok 60-70 kilometrów.

archos Fot. foto: materiały prasowe archos.com

Skuter wyposażony jest we wszystko, czego może potrzebować mieszkaniec dużego miasta. Szeroka i wygodna kanapa spokojnie pomieści dwie osoby, a pod nią znajduje się całkiem sporo miejsca na np. kaski. Dodatkowym wyposażeniem elektrycznego pojazdu jest również kufer, w którym schowamy torbę z zakupami.

Zakup Archosa X3 może się opłacić zwłaszcza, że jednoślad nie wymaga serwisu t.j. wymiany oleju, który wykonujemy w spalinowych modelach. Propozycja od francuskiej firmy może być dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto zwraca uwagę na ochronę środowiska, gdyż X3 nie wydziela szkodliwych oparów.

Skuter jest dostępny w kolorze czarny mat i kosztuje 4999 złotych. Możemy go nabyć w sieci RTV Euro AGD.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.