W „Red Dead Redemption 2” dialogi będą zależały od minimapy

Kamil Kacperski
10.10.2018 12:11
W „Red Dead Redemption 2” dialogi będą zależały od minimapy Fot. materiały prasowe

RDR2 będzie grą naprawdę ekspansywną - tak możemy wywnioskować po przedpremierowych obietnicach twórców, którzy tym razem podzielili się informacją nt. minimapy, a właściwie jej braku.

W dużym skrócie chodzi o to, że jeżeli gracze zdecydują się na pełną immersję w świat gry Rockstara, to zareagują na to postaci niegrywalne - wyłączając kompas/minimapę, na której nasz cel będzie wyraźnie zaznaczony, bohaterowie „Red Dead Remption 2” będą korzystali z innych wersji dialogu. NPC będą dokładniej tłumaczyli, gdzie mamy się udać, wspominając nam o charakterystycznych miejscach, które znajdują się obok naszej destynacji. Ich teksty będą bardziej złożone, a gracz faktycznie będzie musiał posłuchać tego, co postaci mają do powiedzenia.

Twórcy już wcześniej obiecywali przywiązanie do detali - rozmiar jąder konia ma się w końcu zmieniać w zależności od pogody. Oprócz tego w „Red Dead Redemption 2” pojawi się ponad 200 różnych gatunków zwierząt i każdy z nich będzie miał swoje unikalne zachowania.

Red Dead Redemption 2 z „trybem immersji”

Rockstar chce zapewnić graczom jak najwięcej swobody. Dlatego w grze będą możliwe takie błahe czynności, jak dawanie pieniędzy żebrakom, odwiedzanie pubów, czy chodzenie na przedstawienia. Jednak czym byłby dziki zachód, gdyby zabrakło w nim pojedynków w samo południe? W RDR2 takie czynności również będą dostępne.

Należy też pamiętać o tym, że każde działanie będzie miało konsekwencje w świecie gry, przez co szybko możemy zapracować na wizerunek typa spod ciemnej gwiazdy, który spowoduje, że ludzie będą się na nas dziwnie patrzyli, a w ekstremalnych przypadkach nie będą chcieli z nami nawet handlować.

Red Dead Redemption 2 - kiedy premiera?

Twórcy najbardziej dochodowego produktu w historii branży rozrywkowej, czyli „GTA V”, zapowiedzieli również betę „Red Dead Online”, czyli multiplayerową wersję Dzikiego Zachodu od twórców „GTA”. Beta będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy gry „Red Dead Redemption 2”, niezależnie od platformy. Sama produkcja trafi do sprzedaży sprzedaży już 26 października 2018 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.