W "Red Dead Redemption 2" można pobić Polaka

Kamil Kacperski
22.11.2018 14:55
W "Red Dead Redemption 2" można pobić Polaka Fot. kadr z wideo

W nowej grze Rockstara pojawił się pan Wróbel, polski imigrant, który zadłuża się u gangu Van Der Lindego. Misja polega na odebraniu długu od naszego rodaka.

"Red Dead Redemption 2" opowiada o gangu kowbojów z dzikiego zachodu, a co za tym idzie naszymi głównymi sposobami na zarobek są rabunki, wymuszenia i zabójstwa. Podczas jednej z misji dowiadujemy się od naszego kompana, Herr Straussa, że pożyczył pieniądze kilku osobom i potrzebuje naszej pomocy, żeby je odzyskać. Pożyczkobiorcy zaciągnęli długi na małe sumy, ale realia zmuszają ich do oddania zdecydowanie większej ilości pieniędzy. 

Arthur Morgan jest bardzo pomocnym mężczyzną i chętnie decyduje się zebrać długi dla swojego przyjaciela. Wśród zadłużonych osób znajdujemy pana Wróbla, Polaka, który wyemigrował z ojczyzny w poszukiwaniu lepszego życia poza krajem pod zaborami. To od nas zależy w jaki sposób postąpimy z rodakiem - możemy go zastraszyć, pobić lub zabić. Gracz w wideo poniżej zdecydował się zamordować pana Wróbla, ale wcześniej możemy usłyszeć sporo zdań w języku polskim:

Polskie akcenty w GTA i Red Dead Redemption

Nie jest to pierwsza polska postać w twórczości studia Rockstar - Ron Jakowski, jeden z pomocników Trevora Philipsa z "Grand Theft Auto V", jest Polakiem. W grze możemy również wykonać misję poboczną, która polega na złapaniu uciekiniera Ralpha Ostrowskiego. Wśród innych drobnych akcentów w najlepiej zarabiającym produkcie w historii branży rozrywkowej znajdziemy również: flagi Polski obok świateł w jednym z czołgów, należącą do Polaka firmę Nowiński Corp., a w alei gwiazd w Los Santos znajduje się kilka polskich nazwisk. Materiał na ten temat przygotował m.in. serwis TVGRYpl:

Kiedy ruszy Red Dead Online?

"Red Dead Online", czyli dziki zachód dla wielu graczy, miał wkroczyć w fazę testów w listopadzie 2018 roku, ale na razie twórcy nie potwierdzili, kiedy dokładnie ruszy beta RDO. Samo "Red Dead Redemption 2" trafiło do sprzedaży 26 października 2018 roku na konsole PS4 i Xbox One. Gra zanotowała jeden z najlepszych wyników otwarcia w historii branży rozrywkowej - zarobiła 750 milionów dolarów w pierwszy weekend sprzedaży. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.