Pogoda
22.11.2018 14:55

W "Red Dead Redemption 2" można pobić Polaka

W nowej grze Rockstara pojawił się pan Wróbel, polski imigrant, który zadłuża się u gangu Van Der Lindego. Misja polega na odebraniu długu od naszego rodaka.

Pan Wróbel RDR2
foto: kadr z wideo

"Red Dead Redemption 2" opowiada o gangu kowbojów z dzikiego zachodu, a co za tym idzie naszymi głównymi sposobami na zarobek są rabunki, wymuszenia i zabójstwa. Podczas jednej z misji dowiadujemy się od naszego kompana, Herr Straussa, że pożyczył pieniądze kilku osobom i potrzebuje naszej pomocy, żeby je odzyskać. Pożyczkobiorcy zaciągnęli długi na małe sumy, ale realia zmuszają ich do oddania zdecydowanie większej ilości pieniędzy. 

Arthur Morgan jest bardzo pomocnym mężczyzną i chętnie decyduje się zebrać długi dla swojego przyjaciela. Wśród zadłużonych osób znajdujemy pana Wróbla, Polaka, który wyemigrował z ojczyzny w poszukiwaniu lepszego życia poza krajem pod zaborami. To od nas zależy w jaki sposób postąpimy z rodakiem - możemy go zastraszyć, pobić lub zabić. Gracz w wideo poniżej zdecydował się zamordować pana Wróbla, ale wcześniej możemy usłyszeć sporo zdań w języku polskim:

Polskie akcenty w GTA i Red Dead Redemption

Nie jest to pierwsza polska postać w twórczości studia Rockstar - Ron Jakowski, jeden z pomocników Trevora Philipsa z "Grand Theft Auto V", jest Polakiem. W grze możemy również wykonać misję poboczną, która polega na złapaniu uciekiniera Ralpha Ostrowskiego. Wśród innych drobnych akcentów w najlepiej zarabiającym produkcie w historii branży rozrywkowej znajdziemy również: flagi Polski obok świateł w jednym z czołgów, należącą do Polaka firmę Nowiński Corp., a w alei gwiazd w Los Santos znajduje się kilka polskich nazwisk. Materiał na ten temat przygotował m.in. serwis TVGRYpl:

Kiedy ruszy Red Dead Online?

"Red Dead Online", czyli dziki zachód dla wielu graczy, miał wkroczyć w fazę testów w listopadzie 2018 roku, ale na razie twórcy nie potwierdzili, kiedy dokładnie ruszy beta RDO. Samo "Red Dead Redemption 2" trafiło do sprzedaży 26 października 2018 roku na konsole PS4 i Xbox One. Gra zanotowała jeden z najlepszych wyników otwarcia w historii branży rozrywkowej - zarobiła 750 milionów dolarów w pierwszy weekend sprzedaży. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Red Dead Redemption