W Sopocie powstaje plac zabaw inspirowany Kajkiem i Kokoszem

05.03.2021 14:03
W Sopocie powstaje plac zabaw inspirowany Kajkiem i Kokoszem Fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Już niedługo w Łazienkach Południowych w Sopocie powstanie plac zabaw inspirowany bohaterami z kultowych polskich komiksów. Kiedy planowane jest otwarcie placówki?

W Sopocie powstanie plac zabaw inspirowany Kajko i Kokoszem

Niedawno na Netfliksie zadebiutował animowany serial "Kajko i Kokosz" na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Produkcja z miejsca stała się bardzo popularna w polskiej wersji serwisu, a niedługo legendarne postaci z kart zeszytów będzie można spotkać także w Łazienkach Południowych w Sopocie. Tam bowiem niedawno ruszyła budowa placu zabaw inspirowanego bohaterami znanymi z Mirmiłowa.

Polecamy

To właśnie w Sopocie mieszkał twórca Kajka i Kokosza, więc miasto postanowiło oddać mu hołd. Plac zabaw ma być bowiem nie tylko miejscem dla dzieciaków, ale też swoistą pamiątką i uhonorowaniem Janusza Christy, który jest jednym z najsłynniejszych mieszkańców nadmorskiego miasta.
Twórca wychował się i pracował w Sopocie - właśnie w tym mieście stworzył również legendarne komiksy, na podstawie których powstała animacja. Opisywany plac zabaw powstaje we współpracy z władzami miasta.

Polecamy

Za projekt placu odpowiadają pracownia projektowa BudCud i projektantka Izabela Rutkowska. Jak w oświadczeniu miasta powiedziała Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu:

Cieszę się, że możemy upamiętnić sopockiego artystę w tak niesamowity sposób, dedykowany najmłodszym. Mam nadzieję, że maluchy pokochają bohaterów stworzonych przez Janusza Christę  i po skończonej zabawie, chętnie sięgną po komiksy oraz obejrzą serial, aby poznawać niesamowite przygody postaci stworzonych przez niego 

O nazwie miejsca mają zadecydować sami mieszkańcy - do wyboru jest Gród Milusia i Smoczy Park. Głosy będą zbierane do 30 marca 2021 r. na specjalnej stronie internetowej kajkoikokosz.wp.pl.

Miasto poinformowało również, że niedługo ruszy także gra miejska, która przybliży jej uczestnikom biografię Janusza Christy i jego więź z Sopotem, a także pomoże jeszcze bliżej poznać postaci znane z kultowych komiksów. Więcej szczegółów na ten temat zostanie ujawnionych już wkrótce.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.