Pogoda
24.11.2019 13:53

W Szczecinie ma powstać pierwsze w Polsce tęczowe rondo

Mieszkańcy Szczecina chcą upiększyć miasto za pomocą symbolu tolerancji - tęczy. Miała by się on znaleźć na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym. 

Tęczowe rondo
foto: materiały prasowe/Avaaz.com

Być może już niedługo Szczecin stanie się bardziej kolorowy. Wszystko dzięki inicjatywie podjętej przez mieszkańców miasta, którzy chcą, by na jednym z rond znalazła się tęcza. 

Szczecin - powstanie tęczowe rondo?

Chodzi o niewielkie skrzyżowanie przy ulicy Wąskiej i Mieczysława Niedziałkowskiego w pobliżu Floating Areny i Teatru Lalek Pleciuga. Autorzy pomysłu chcą, by wewnątrz ronda znalazły się tęczowe barwy. Mieszkańcy Szczecina zaproponowali swoją koncepcję na upiększenie miasta za pośrednictwem serwisu Avaaz.org, gdzie obecnie informują o zbieraniu podpisów. Jeśli przekroczą odpowiednią ilość zebranych głosów, zaniosą pomysł do Rady Miasta, która weźmie go pod uwagę. 

"

Tęcza to symbol radości, pokoju, otwartości i tolerancji. Szczecin potrzebuje znaku, wokół którego będzie można się jednoczyć. Rondo stanie się najbardziej rozpoznawalnym punktem w Szczecinie, przyciągnie rzesze turystów oraz umili codzienność wielu mieszkańców mijających go na co dzień. Radosna, kolorowa przestrzeń ożywi miasto. Stanie się miejscem spotkań, zachęci do fotografowania. "

 

Na razie zaprezentowano wizualizację tego, jak rondo wyglądałoby po dodaniu tęczowego motywu. 

Tęczowe rondo

Pod projektem będzie można podpisać się w dniach 22-24 listopada 2019 roku na Placu Solidarności, Placu Adamowicza oraz Placu Szarych Szeregów w Szczecinie. Osoby zbierające podpisy mają na sobie tęczowe koszulki. 26 listopada projekt ustawy wraz z podpisami trafi do Rady Miasta.

Czy w Szczecinie powinno powstać tęczowe rondo?

Twórcy pomysłu przekonują, że Szczecin to idealne miejsce do stworzenia pierwszego w Polsce ronda tolerancji. 

"

Szczecin to miasto tolerancyjne. Dzięki lokalizacji przy Teatrze Lalek Pleciuga będzie możliwość prowadzenia lekcji edukacyjnych o tolerancji. W Szczecinie odbyły się dwa marsze równości w zupełnie innej atmosferze niż w innych miastach w Polsce, bez przemocy. Dlatego liczymy na przychylność władz miasta i mieszkańców ponad podziałami. "

Fantomen walczy z polskimi nacjonalistami
Fantomen walczy z polskimi nacjonalistami
Przeczytaj także Szwedzki superbohater rozgramia polskich nacjonalistów flagą LGBT

Trzymamy kciuki za powstanie tęczowego ronda! 

Zobacz też: Mieszkańcy Cieszyna nie chcą ronda Kaczyńskich. Wolą ronda dziewczyn Bonda 

Tagi: News adrenalina LGBT