W Szczecinie ma powstać pierwsze w Polsce tęczowe rondo

24.11.2019 13:53
Tęczowe rondo|undefined Fot. materiały prasowe/Avaaz.com

Mieszkańcy Szczecina chcą upiększyć miasto za pomocą symbolu tolerancji - tęczy. Miała by się on znaleźć na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym. 

Być może już niedługo Szczecin stanie się bardziej kolorowy. Wszystko dzięki inicjatywie podjętej przez mieszkańców miasta, którzy chcą, by na jednym z rond znalazła się tęcza. 

Szczecin - powstanie tęczowe rondo?

Chodzi o niewielkie skrzyżowanie przy ulicy Wąskiej i Mieczysława Niedziałkowskiego w pobliżu Floating Areny i Teatru Lalek Pleciuga. Autorzy pomysłu chcą, by wewnątrz ronda znalazły się tęczowe barwy. Mieszkańcy Szczecina zaproponowali swoją koncepcję na upiększenie miasta za pośrednictwem serwisu Avaaz.org, gdzie obecnie informują o zbieraniu podpisów. Jeśli przekroczą odpowiednią ilość zebranych głosów, zaniosą pomysł do Rady Miasta, która weźmie go pod uwagę. 

Tęcza to symbol radości, pokoju, otwartości i tolerancji. Szczecin potrzebuje znaku, wokół którego będzie można się jednoczyć. Rondo stanie się najbardziej rozpoznawalnym punktem w Szczecinie, przyciągnie rzesze turystów oraz umili codzienność wielu mieszkańców mijających go na co dzień. Radosna, kolorowa przestrzeń ożywi miasto. Stanie się miejscem spotkań, zachęci do fotografowania.

 

Na razie zaprezentowano wizualizację tego, jak rondo wyglądałoby po dodaniu tęczowego motywu. 

Tęczowe rondo Fot. foto: materiał promocyjny/Avaaz.com

Pod projektem będzie można podpisać się w dniach 22-24 listopada 2019 roku na Placu Solidarności, Placu Adamowicza oraz Placu Szarych Szeregów w Szczecinie. Osoby zbierające podpisy mają na sobie tęczowe koszulki. 26 listopada projekt ustawy wraz z podpisami trafi do Rady Miasta.

 

Twórcy pomysłu przekonują, że Szczecin to idealne miejsce do stworzenia pierwszego w Polsce ronda tolerancji. 

Szczecin to miasto tolerancyjne. Dzięki lokalizacji przy Teatrze Lalek Pleciuga będzie możliwość prowadzenia lekcji edukacyjnych o tolerancji. W Szczecinie odbyły się dwa marsze równości w zupełnie innej atmosferze niż w innych miastach w Polsce, bez przemocy. Dlatego liczymy na przychylność władz miasta i mieszkańców ponad podziałami.

Przeczytaj także

Trzymamy kciuki za powstanie tęczowego ronda! 

Zobacz też: Mieszkańcy Cieszyna nie chcą ronda Kaczyńskich. Wolą ronda dziewczyn Bonda 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.