Pogoda
25.09.2020 15:55

W Warszawie pojawiły się ławki, na których nie można usiąść. Powstały z myślą o seniorach

Na warszawskich ulicach pojawiły się ławki, na których nie usiądziesz. Spoczniki powstały z myślą o seniorach, ale nie podobają się mieszkańcom.

Ławki w Warszawie, na których nie można usiąść
foto: ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS

Tak, dobrze przeczytaliście. W Warszawie pojawiły się ławeczki, na których nie można usiąść. Chodzi o to, że w ramach różnych projektów z Budżetu Obywatelskiego w kilku miejscach postawiono spoczniki, na których się można oprzeć. Mają one sprzyjać osobom starszym i niepełnosprawnym. W sumie wydano na ten cel 18 tyś. złotych. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takich spoczników.

W Warszawie pojawiły się ławki, na których nie można usiąść. Powstały z myślą o seniorach

Spoczniki zobaczymy m.in. przy Placu Wilsona, na Mokotowie i Parku Mirowskim. Jak podaje warszawa.naszemiasto.pl, spoczniki służące do odpoczynku na stojąco były wcześniej testowane przez przedstawicieli wydziałów urzędu miasta, organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz Rady Seniorów.

Zobaczcie, jak prezentują się te spoczniki na ulicach Warszawy:

Pomnik Jana Pawła II
Pomnik Jana Pawła II
Przeczytaj także W Warszawie postawiono pomnik Jana Pawła II trzymającego głaz. Internauci wyśmiewają rzeźbę

Co myślisz o spocznikach na ulicach Warszawy?

Portal warszawa.naszemiasto.pl przytoczył słowa autora jednego z projektów:

"

Projekt ma pomóc seniorom, dla których w dużej mierze siadanie na niskiej ławce stanowi wyzwanie. Starsi mieszkańcy Śródmieścia stanowią główny trzon klientów okolicznego targu przy Halach Mirowskich, przez Park Mirowski niosą następnie torby z kupionymi produktami. Dzięki ławkom, seniorzy będą mogli zatrzymać się w różnych punktach parku, aby na chwilę chociaż odpocząć. Zapotrzebowanie na tego typu obiekty zostało mi przekazane przez osobę starszą, mieszkankę Osiedla Za Żelazną Bramą. "

Zobacz także: Przerażające osiedle widmo w Warszawie. Można tu nagrać najmroczniejszy horror [ZDJĘCIA]