W Warszawie powstał mural dla lekarzy i pielęgniarek. Piękne podziękowanie za walkę z koronawirusem

02.04.2020 10:32
W Warszawie powstał mural dla lekarzy i pielęgniarek. Piękne podziękowanie za walkę z koronawirusem Fot. Piotr Molecki/East News

W centrum Warszawy powstał wielki mural dedykowany medykom. To podziękowanie za ogrom pracy i wysiłku włożonego w walkę z koronawirusem.

Pandemia to trudny czas dla nas wszystkich. Życie niemal z dnia na dzień zmieniło się dla każdego z mieszkańców państw, do których dotarł koronawirus. Wielu ludzi straciło prace, nie może zobaczyć się z rodziną i przyjaciółmi. Jednak w najtrudniejszym położeniu są aktualnie służby medyczne, które codziennie walczą, aby każdy chory na COVID-19 wrócił cały i zdrowy do domu.

Mural dla lekarzy i pielęgniarek w Warszawie 

W szpitalach brakuje środków bezpieczeństwa. Ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki codziennie narażają własne życie, aby ratować chorych. Wielu z medyków deklaruje, że z rodziną zobaczy się dopiero w wakacje - żeby nie ryzykować, w końcu od tygodni, każdego dnia mają bezpośredni kontakt z zakażonymi.

Przeczytaj także

Życie po raz kolejny udowadnia, że bohaterowie często nie noszą peleryn znanych z tak bardzo przez nas lubianych filmów superbohaterskich. Dlatego właśnie to hasło pojawiło się na muralu przy Tamka 37 w Warszawie. Na Temat zorganizował akcję, dzięki której budynek ozdobił ogromny obraz przedstawiający lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych w dobie koronawirusa. Grupa stoi pod polską flagą, na tle mapy naszego kraju. Przed nią widzimy cienie osób w różnym wieku, którym na co dzień pomagają. Symbolicznie na muralu umieszczono także postać Supermana, który razem z chorymi z szacunkiem spogląda w stronę medyków. W prawym górnym rogu pojawiło się też adekwatne hasło:

Nie każdy bohater nosi pelerynę. Dziękujemy!

Ogromny mural powstał przy współpracy z Good Looking Studio, które od lat zajmuje się profesjonalnym malowaniem podobnych dzieł na budynkach. Jak czytamy w opisie akcji, twórcy zrezygnowali z części swojego wynagrodzenia wiedząc, z jakim zleceniem będą mieli do czynienia. Również Wspólnota Mieszkaniowa "Tamka 37" nie pobrała od inicjatorów akcji opłaty za wykorzystanie ściany budynku.

Zobacz też: Powstańcy Warszawscy dziękują służbom medycznym za ich walkę. "Towarzyszymy wam myślą i całym sercem" 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.