Pogoda
19.06.2020 12:34

W Warszawie powstanie rondo WOŚP mimo sprzeciwu PiS. Znamy dokładną lokalizację

W Warszawie na Ursynowie powstanie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni przegłosowali uchwałę i podali dokładną lokalizację.

Jurek Owsiak
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa w Polsce akcja charytatywna, która na przestrzeni niemal 30 lat dociera ze swoim przekazem do każdego zakątka świata. Symbol czerwonego serduszka kojarzy się nie tylko z pomocą najbardziej potrzebującym, ale też z tolerancją, zrozumieniem, pokojem, wolnością i pozytywnym nastawieniem do drugiego człowieka. Nic więc dziwnego, że wiele osób podziwia ekipie za jej działania, a Polacy chcieliby okazać wdzięczność wszystkim zaangażowanym w akcje.

Rondo WOŚP w Warszawie. Radni zdecydowali

Takim gestem ma być stworzenie ronda WOŚP w Warszawie. Pomysł zgłosił szef WFS Grzegorz Gruchalski, który oznajmił, że fundacja to rzesza wspaniałych ludzi oraz idea, którą należy promować. 6 radnych Nowoczesnej z klubu Koalicji Obywatelskiej złożyło oficjalny wniosek, który właśnie został przegłosowany.

WOŚP
WOŚP
Przeczytaj także WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia podczas pandemii

Jak podaje Radio Zet, Anna Auksel-Sekutowicz, radna i członkini komisji ds. nazewnictwa oznajmiła:

"

WOŚP to symbol. To coroczna zbiórka pieniędzy na służbę zdrowia, ale nie tylko. To także liczne programy zdrowotne.Dla mnie było to oczywiste, że Orkiestra powinna mieć swoją nazwę na jednym z miejskich obiektów. Dlatego bez wahania poparłam wniosek i głosowałam za nazwą dla ronda na Ursynowie. "

Uchwała została przegłosowana na korzyść zgłaszających 42 głosami. Jak podaje Radio Kolor, przeciw było 4 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 12 radnych z partii wstrzymało się od głosu.

Rondo WOŚP w Warszawie. Gdzie powstanie?

Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstanie na Ursynowie u zbiegu Płaskowickiej i Roentgena. Póki co, nie znamy daty oficjalnego odsłonięcia tablicy.

Jurek Owsiak
Jurek Owsiak
Przeczytaj także Jurek Owsiak wspomina koncert The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku: "Dlatego tak uwielbiam rock'n'rolla"
Tagi: WOŚP Jerzy Owsiak