W WhatsApp można kasować wiadomości po ich wysłaniu
Michał Tomaszkiewicz
30.10.2017 14:50
W WhatsApp można kasować wiadomości po ich wysłaniu Fot. materiały prasowe

Jest nadzieja dla wszystkich, którzy piszą szybciej niż myślą – komunikator WhatsApp wprowadza możliwość usuwania już wysłanych wiadomości. Funkcja ratująca życie (a przynajmniej twarz) ma jednak całkiem sporo ograniczeń.

Najważniejsza z nich to czas. Po wysłaniu wiadomości do osoby lub grupy mamy tylko 7 minut, żeby na trzeźwo ocenić jej wagę i powagę. Jeśli okaże się, że o popełnieniu głupstwa dowiemy się po tym terminie, naszą pomyłkę będzie można oglądać po wsze czasy.

Trzeba przy tym zauważyć, że 7 minut to i tak długo, biorąc pod uwagę, że Gmail daje na uniknięcie pomyłki i unieważnienie maila tylko 30 sekund.

Jeśli zmieścimy się w widełkach czasowych, feralną wiadomość wystarczy zaznaczyć, a następnie szybko kliknąć „usuń” i wybrać opcję „usuń u wszystkich”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w miejscu, gdzie znajdowała się nasz wpis, osoby chcące go przeczytać zobaczyć tylko komunikat o tym, że został on usunięty. Trzeba jednak pamiętać, że co zostało zobaczone przed wydaniem polecenia wykasowania wypowiedzi, nie może zostać odzobaczone.

Trzeba także pamiętać o haczyku podawanym przez komunikator drobnym drukiem:

Aby wiadomości zostały pomyślnie usunięte u wszystkich, Ty i Twoi rozmówcy musicie korzystać z najnowszej wersji WhatsApp na telefon Android, iPhone lub Windows Phone.

WhatsApp informuje ponadto, że użytkownik nie zostanie w żaden sposób powiadomiony, jeśli usunięcie wypowiedzi się nie powiedzie – skuteczność operacji trzeba więc weryfikować samodzielnie, przyglądając się wyglądowi rozmowy.

Z drugiej strony, opcja kasowania oferuje nawet coś więcej, niż tylko usunięcie wiadomości – aplikacja zablokuje na przykład możliwość robienia zrzutów ekranu, jeśli będzie ona widoczna w komunikatorze.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.