Pogoda
24.07.2018 16:12

W „World War 3” będziemy walczyli na terenie Dworca Centralnego

Twórcy gry WW3 udostępnili nowy teaser polskiej produkcji, w którym widzimy fragmenty rozgrywki pochodzące ze stołecznego Dworca Centralnego i jego okolic.

World War 3
foto: materiały prasowe

„World War 3” to nadchodzący FPS od polskiej firmy The Farm 51. Gra jest przeznaczona dla wielu graczy i została osadzona w realiach współczesnego konfliktu zbrojnego. Twórcy kładą nacisk na współpracę w drużynie, narodowe siły zbrojne, prawdziwe lokacje, pełną świadomość ciała oraz rozwinięty system personalizacji wyposażenia, które mają przyczynić się do wrażenia autentyczności pola walki.

Odczucia mają wzbogacać inne istotne elementy, takie jak system balistyki, zaawansowana symulacja pancerzy czy realistycznie odwzorowane uzbrojenie. „WW3” tworzone jest we współpracy z wojskowymi centrami badań i rozwoju oraz konsultantami militarnymi, a każda bitwa ma znaczenie w kontekście globalnej kampanii prezentowanej na mapie strategicznej.

W World War 3 będziemy walczyć w Warszawie

„World War 3” jest osadzone w militarnym realizmie, wliczając w to dokładne odwzorowanie broni, mundurów oraz wyposażenia narodowych sił zbrojnych. Wszystkie mapy oparte są o prawdziwe lokacje, takie, jak ulice Warszawy, Berlina czy Moskwy. Stolicę Polski możemy zobaczyć w nowym materiale wideo udostępnionym przez twórców na oficjalnym kanale gry na Youtube:

W przedstawionym fragmencie widzimy okolice Dworca Centralnego, a także niższe piętra galerii handlowej Złote Tarasy. Są to miejsca dobrze znane mieszkańcom Warszawy. Trzeba przyznać, że twórczość The Farm 51 naprawdę robi wrażenie. Twórcy zapowiadają również, że oprócz stolic Polski, Niemiec i Moskwy w grze mają się pojawić również inne miasta.

World War 3 - kiedy premiera?

„World War 3” we wrześniu 2018 roku pojawi się na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu, który pozwoli twórcom zbadać grunt i sprawdzić, czy ich produkcja poradzi sobie z wymaganiami współczesnych klientów. Premiera pełnej wersji gry odbędzie się w 2019 roku.

Kamil Kacperski