Pogoda
20.05.2019 15:22

W World War 3 można teraz walczyć w Smoleńsku

World War 3, tworzony przez gliwickie studio The Farm 51 internetowy symulator wojny, w którym gracz jest tylko małym trybikiem, otrzymał nową aktualizację i jest jeszcze bliższy do finalnej wizji. Walki mogą teraz toczyć się nie tylko w Warszawie, Berlinie i Moskwie, lecz także w Smoleńsku i Polyarnym.

World War 3
foot: materiały prasowe

Nowości zostały wprowadzone w łatce nazwanej „Giga-patchem” – już samo to pokazuje, jak poważne zmiany wprowadzono w grze World War 3.

Jednym z głównych atutów polskiej gry ma być pieczołowite odtworzenie miast, w których odbywają się starcia. Twórcy skanują okolice, tak by maksymalnie wiernie odtworzyć budynki i tereny wokół nich – wystarczy przyjrzeć się na prezentacje rozgrywki, żeby zorientować się, że wirtualna stolica różni się od prawdziwe głównie zmianami części obiektów. Złote Tarasy zostały przemianowane na przykład na Żółte Trasy.

Podobną technikę The Farm 51 stosuje pracując nad grą Chernobylite – akcja tytułów ma toczyć się w Strefie Wykluczenia, odtworzonej z dokładnością co do niemal każdego źdźbła trawy.

World War 3 gameplay
World War 3 gameplay
Przeczytaj także World War 3 pokazuje totalną rozwałkę pod Pałacem Kultury, na Dworcu Centralnym i w Żółtych Trasach

World War 3 z mapą Smoleńska

World War 3 chwilę po wprowadzeniu wczesnego dostępu do gry stała się hitem Steama – okazało się jednak, że przygotowana infrastruktura nie podołała szturmowi wirtualnych żołnierzy, którzy przestali logować się do gry.

Wprowadzanie kolejnych poprawek i rozszerzeń, zbliżających World War 3 do zaplanowanej przez The Farm 51 wersji finalnej, skutkuje odzyskiwaniem zaufania graczy.

"

Dodaliśmy do gry sporo nowej zawartości, usprawniliśmy jej działanie i sprawiliśmy, że tryb gry Warzone działa w końcu tak, jak sobie zakładaliśmy. Otrzymaliśmy dużo feedback’u od kiedy aktualizacja 0.6 wyszła na serwery i jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach i z każdą kolejną aktualizacją, przez premierę i jeszcze po niej ulepszać grę i uczynić World War 3 jeszcze lepszym tytułem. "

Wśród najważniejszych nowości znalazło się wprowadzenie dwóch nowych map, na których można walczyć o osiągnięcie przewagi w światowym starciu. Gliwiczanie zmodyfikowali ponadto nieco sposób działania niektórych broni.

"

Ze strony rozgrywki wprowadziliśmy pewne zmiany do broni. Nie obyło się bez zmiany danych wagi, więc spodziewajcie się ich w swoim wyposażeniu (niektóre zmiany są pozytywne, a niektóre, siłą rzeczy, negatywne). Wszelkie zmiany zostały wprowadzone dzięki informacjom i odczuciom przekazywanym nam przez graczy. Pamiętajcie jednak, że ostateczny balance pass zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie, kiedy większość broni znajdzie się już w grze i będziemy zbliżać się do premiery pełnej wersji! "

Zobacz także: >> Twórcy Chernobylite pokazali film z wizyty w Zonie wokół elektrowni <<

World War 3 kierowany jest do osób szukających raczej realistycznego symulatora pola walki niż sieciowej strzelanki – twórcy starają się, żeby wszystkie bronie działały identycznie z oryginałami. Ogrom dostępnych modyfikacji sprawia, że na samo przygotowywanie ekwipunku do starcia można spędzić kilka godzin.

Gdzie wolelibyście walczyć w World War 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry