Pogoda
24.09.2018 14:36

W jaki sposób fani zareagowali na widok penisa Batmana?

Komiks „Batman: Damned #1” autorstwa Briana Azzarello zdobył mnóstwo nagłówków na całym świecie, ponieważ pokazał fanom sprzęt Mrocznego Rycerza. I pisząc „sprzęt”, nie mamy na myśli batarangów.

Batman
foto: materiały prasowe

Wydawnictwo DC Comics od wielu lat kojarzy się z poważnymi i mrocznymi historiami, z czego nie omieszkał sobie zażartować główny bohater filmu „Deadpool 2”. Ich nowa linia wydawnicza, znana jako DC Black Label, ma pójść jeszcze o krok dalej i wprowadzi do tego uniwersum historie, które zakupić będą mogli jedynie ludzie pełnoletni.

Dzięki niej artyści komiksowi nie będą musieli martwić się o cenzurę pewnych wątków i obrazów. Dowodem na to jest fragment 1. numeru komiksu „Batman: Damned”, który jest oficjalnie pierwszym zeszytem z linii DC Black Label. Wydawnictwo przejdzie do historii, ponieważ zaprezentowano w nim kompletnie nagiego Mrocznego Rycerza. W jednym z kadrów jesteśmy uraczeni widokiem penisa Batmana.

Batman-Damned

Jak ludzie zareagowali na penisa Batmana?

Cała sprawa skończyła się tak, że zeszyt został ocenzurowany w wersji cyfrowej, w związku z czym już teraz fizyczne egzemplarze są wydaniem historycznym - nie tylko są debiutem dla DC Black Label, ale również jako jedyne prezentują całkowicie nagiego Mrocznego Rycerza. Oczywiście, cała sytuacja wywołała ogromną dyskusję nie tylko w internecie, ale również w telewizji - sytuację sparodiował nawet Stephen Colbert, który w swoim programie przedstawił krótkie wideo pokazujące Batmana współpracującego z Ligą Sprawiedliwości. Sprawa wywołuje jednak dyskomfort wśród jego przyjaciół, bo Wayne paraduje nago po Hali Sprawiedliwości:

Użytkownicy Twittera bardzo chętnie zabrali głos na temat penisa Batmana. Głosy wahały się od wyrazów niedowierzania do śmieszkowania. Oto kilka przykładów:

"

Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek zobaczę penisa Batmana. "

"

Jak nazywa się penis Batmana? Lil' Wayne. "

Z Batmana śmieszkował również Seth Meyers, który zażartował: „dobrze, że rodzice Bruce'a Wayne'a nie musieli na to patrzeć”, a następnie dodał, że Mroczny Rycerz powinien tłumaczyć się tym, iż walczył z Mister Freezem, dlatego nie był tak spektakularny:

A Wy co sądzicie na temat penisa Batmana? Decyzja by pokazać Mrocznego Rycerza w całej okazałości była dobra, czy raczej najważniejszy bat-gadżet powinien pozostać ukryty?

Kamil Kacperski
Tagi: Batman DC Comics