W kierunku Ziemi pędzi gigantyczna kometa. Niektórzy wierzą, że zwiastuje koniec świata

23.06.2022 12:01
W kierunku Ziemi pędzi gigantyczna kometa. Niektórzy wierzą, że zwiastuje koniec świata Fot. Shutterstock

Wiele proroctw i przepowiedni mówi, że znakiem zapowiadającym koniec świata ma być kometa. Czy biorąc pod uwagę przepowiednie na 2022 rok, kometa C/2017 K2 zwiastuje koniec świata?

Na pojawienie się na niebie komety C/2017 K2 z niecierpliwością czekają miłośnicy astronomii na całym świecie. Obiekt rozświetli niebo już niebawem. Jak twierdzą badacze, kometa ma gigantyczne rozmiary. Czy obiekt będzie można zobaczyć gołym okiem z różnych miejsc na Ziemi?

W kierunku Ziemi pędzi gigantyczna kometa

C/2017 K2 to kometa obłoku Oorta o orbicie hiperbolicznej. Po raz pierwszy zauważono ją w 2017 roku przy pomocy Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Obiekt od same początku wydawał się być wyjątkowy. Jego jasność w momencie odkrycia wynosiła około 19 mag, co przy założeniu współczynnika aktywności n=4 daje nam obiekt o jasności absolutnej aż 1 mag.
 

Polecamy

Zdaniem NASA nie ma pewności co do rozmiarów jądra komety. Może ono wynosić 18 do nawet 161 km. Długość warkocza C/2017 K2 może wahać się od 130 tys. do 800 tys. kilometrów.
Obiekt zbliży się do Ziemi w czwartek 14 lipca 2022. Będzie znajdować się dalej, niż wynosi średnia odległość między Ziemią a Marsem, więc mamy raczej marne szanse zobaczyć ją gołym okiem.

Czy C/2017 K2 może zwiastować koniec świata?

Czy jak twierdzą Biblia, starożytne księgi i apokryfy, proroctwa i współczesne przepowiednie komety zwiastują ostateczny koniec ludzkości? Jaką rolę w proroctwach na rok 2022 pełni C/2017 K2?

Przepowiednie i proroctwa na 2022 nie są optymistyczne. Według części interpretatorów spuścizny Nostradamusa, w roku 2022 wybuchnie kilka strasznych konfliktów zbrojnych. W Ameryce Północnej dojdzie do trzęsienia ziemi na niespotykaną dotąd skale. Spowoduje ono wielki kryzys humanitarny.

Również Baba Wanga twierdziła, że 2022 przyniesie ze sobą serię katastrof i innych strasznych wydarzeń. Tuż przed swoją śmiercią, w wieku 85 lat, przewidziała, że w 2022 roku nadejdą trudne czasy. Jej zdaniem rok 2022 będzie obfitował w wydarzenia, które na stałe zmienią losy ludzkości.

Historia zna wiele przypadków gdy pojawienie się komet zwiastowało podobno nadejście strasznych i tragicznych wydarzeń. Już Arystoteles wiązał pojawienie się komet z klęskami żywiołowymi – suszami, burzami, powodziami i innymi kataklizmami. Ten starożytny pogląd kultywował również Jan Długosz, który chętnie wspierał przykładami twierdzenia greckiego filozofa. Roczniki jego autorstwa zawierają wiele interesujących opisów komet i tego co zapowiadały.

Naukowcy jednoznacznie nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają czy komety mogą mieć jakiś wpływ na życie na Ziemi.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.