„W lesie dziś nie zaśnie nikt” nie trafi do kin z powodu koronawirusa

10.03.2020 16:06
„W lesie dziś nie zaśnie nikt” nie trafi do kin z powodu koronawirusa Fot. materiały prasowe Next Film

Piątek, 13-tego okazał się być nieszczęśliwą datą premiery dla pierwszego polskiego slashera „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Ze względu na zagrożenie epidemią COVID-19 Next Film podjął decyzję o przesunięciu debiutu kinowego obrazu.

Koronawirus SARS-CoV-2 coraz bardziej wpływa na życie w Polsce. W naszym kraju w ciągu kilku dni stwierdzono 20 przypadków choroby COVID-19. Jednym z zainfekowanych jest dowódca generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika.

W ramach profilaktyki premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe w kraju.

Przeczytaj także

Obawa przed koronawirusem SASR-CoV-2 jest widoczna także w kinach. Frekwencja wyraźnie się zmniejszyła, co skłoniło dystrybutora „W lesie dziś nie zaśnie nikt” do przeniesienia premiery na czas, gdy „sytuacja się unormuje”.

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” z przełożoną premierą. Efekt koronawirusa

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” miało trafić do kin w piątek, 13 marca 2020 roku. Fani mocnych wrażeń będą niestety musieli obejść się, przynajmniej na razie smakiem – premiera obrazu odbędzie się później.

My film już oglądaliśmy i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że jeśli czekaliście na „list miłosny do slasherów lat 80.”, to macie czego żałować.

Zobacz sam: W lesie dziś nie zaśnie nikt, reż. Bartosz M. Kowalski [RECENZJA]

Decyzja o przełożeniu premiery wynika z groźby epidemii COVID-19 w Polsce. Next Film nie chce narażać widzów na złapanie koronawirusa SARS-CoV-2 od sąsiada ani godzić się z mniejszymi przychodami z powodu zmniejszonej frekwencji w kinie.

Szanowni Państwo,

z uwagi na sytuację kryzysową oraz coraz bardziej nasilające się działania prewencyjne podejmowane przez rząd, wraz z producentem Akson Studio podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery kinowej filmu W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt
Nową datę premiery podamy w momencie, kiedy sytuacja w kraju się unormuje.

Jest nam niezmiernie przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję, natomiast mamy nadzieję, że doskonale ją Państwo rozumieją w obliczu sytuacji, z jaką przyszło nam się zmierzyć.

Zagrożenie COVID-19 traktowane jest w Polsce bardzo poważnie. Poznań zdecydował właśnie o zamknięciu na 2 tygodnie szkół i przedszkoli, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2.

Zobacz także: Koronawirus: Poznań zamknął szkoły, przedszkola, instytucje kultury i baseny 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.