Pogoda
11.10.2016 09:02

W obawie przed huraganem, zaparkował swoje BMW w salonie

Właściciel bardzo rzadkiego auta wyprodukowanego przez bawarskiego producenta – M3 E30 – postanowił zaparkować swój pojazd w salonie.

W obawie przed huraganem, zaparkował swoje BMW w salonie
foto: materiały prasowe

Panikę w głowie mieszkańca Florydy zasiał nadciągający huragan Matthew. Randy jak tylko dowiedział się o niebezpieczeństwie, bez chwili zastanowienia wsiadł w swoje BMW i po otwarciu podwójnych drzwi wjechał do salonu. I nie ma co się dziwić – M3 E30 są bardzo pożądanymi samochodami. Ceny egzemplarzy w nienagannym stanie potrafią przekraczać nawet 100 000 dolarów, czyli ponad 380 000 złotych. To oznacza, że oryginalne M3 kosztuje więcej od najnowszego modelu.

Sądząc po zdjęciach, które Randy opublikował w mediach społecznościowych, obecność jego BMW M3 E30 w salonie wcale mu nie przeszkadza – wręcz przeciwnie. Podczas spożywania porannej porcji płatków z mlekiem może nacieszyć wzrok swoim wyjątkowym samochodem. Ten, towarzyszy mu nawet podczas snu.

Auto napędzane jest wolnossącym silnikiem 4-cylindrowym o pojemności 2,3 litra. Niemiecki inżynierom udało się wykrzesać z niego moc 195 KM i 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przenoszonego na tylne koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni ręcznej oraz mechanizmu różnicowemu o zwiększonym tarciu wewnętrznym.

Zdaniem jednego z magazynów – Automobile Magazine – ta generacja M3 należy do ścisłej czołówki pod względem właściwości jezdnych. Przez wielu jest uważane za najdoskonalsze M3 wszech czasów. Samochód naturalnie rzecz biorąc jest pozbawiony wszelkich współczesnych kagańców bezpieczeństwa.

Co ciekawe, niemiecki producent w ramach eksperymentów tworzył różnorodne, oryginalne wariacje M3, które zaprezentował szerszemu gronu odbiorców z okazji 30-lecia tego modelu. Na bazie serii 3 Convertible E30, napędzanej pierwotnie przez 2-litrowy silnik 4-cylindrowy, opracowano M3 w wersji nadwoziowej pickup. Auto po tych modernizacjach pełniło służbę do 2012, przewożąc różne przedmioty.

A Wy co bylibyście gotowi zrobić, by chronić swój samochód?

Tagi: Duperele BMW