W podlaskim liceum powstanie klasa o profilu disco polo. Szkoła podjęła współpracę ze znaną wytwórnią

17.02.2020 15:13
Zenek Martyniuk|undefined Fot. Pawel Murzyn/East News

W liceum w Michałowie na Podlasiu ma pojawić się klasa o profilu disco polo. Pierwszy tego typu kierunek nauki w Polsce pochwala burmistrz miasta.

Po premierze głośnej produkcji FVP -  filmu "Zenek", o historii polskiego Króla Disco Polo, Podlasie z pewnością będzie kojarzyło się jeszcze intensywniej z kontrowersyjnym gatunkiem muzycznym. Od prostych melodii i częstochowskich rymów może tupać nóżka, ale mogą także krwawić uszy. Jednak bez względu na naszą reakcję organizmu, trzeba przyznać, że muzyka disco polo ma się w naszym kraju świetnie i jest całkiem niezłym pomysłem na biznes.

Na Podlasiu powstaje klasa o profilu disco polo

Zdanie jak widać podziela liceum w podlaskim Michałowie, które chce przyciągnąć nowych uczniów specjalną muzyczną ofertą. Po licznych analizach kryteriów młodzieży przy wyborze szkół średnich, uznano, że w placówce pojawi się nowoczesna klasa o profilu disco polo.

Przeczytaj także

Marek Nazarko, burmistrz Michałowa w rozmowie z Gazetą Wyborczą pochwalił się, że miasto podjęło współpracę ze znaną wytwórnią.

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym.

Green Star może pochwalić się kontraktami z prawdziwymi gigantami disco polo. Z firmą współpracuje Akcent z Zenkiem Martyniukiem czy grupa Boys.

Burmistrz przyznał również, że zdaje sobie sprawę, że Podlasie coraz częściej kojarzy się z muzyką disco polo. Nazarko twierdzi, że należy to wykorzystać i stworzyć szkołę z nowoczesnymi rozwiązaniami, atrakcyjnymi dla młodzieży.

Zobacz też: Powstał cover Nocnego Kochanka w wersji disco polo

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.