W polskich sklepach znaleziono ponad 9 kilogramów kokainy. Była ukryta w kartonach z bananami

Kamil Kacperski
26.11.2018 12:37
W polskich sklepach znaleziono ponad 9 kilogramów kokainy. Była ukryta w kartonach z bananami Fot. shutterstock.com

Na terenie sklepów sieciowych w trzech województwach odnaleziono kilkanaście kilogramów narkotyków, które ukryte były w paczkach z bananami. W sprawie jest prowadzone śledztwo. 

Na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy sieci Stokrotka odkryli ciekawe znaleziska. W Sokołowie Podlaskim jedna z kobiet obecnych na magazynie sklepu znalazła w kartonie z bananami zafoliowaną paczkę, na której widoczne były logotypy znanych producentów smartfonów. Okazało się jednak, że w środku zamiast telefonów i innych urządzeń elektrycznych były... narkotyki.

Na miejsce wezwano policję, która zidentyfikowała biały proszek jako kokainę. Do następnego odkrycia doszło w Wyszkowie. Według nieoficjalnych informacji, w tamtejszym sklepie miało być aż 30 kilogramów kokainy, aczkolwiek służby na razie nie potwierdzają informacji, ze względu na "dobro dla śledztwa". 

Kokaina w paczkach po bananach

Narkotyki znaleziono również w sklepach sieci Stokrotka na terenie województwa łódzkiego. Informacje potwierdziła w rozmowie z Fakt24.pl Aneta Sobieraj z biura prasowego łódzkiej policji:

Zostały przekazane do badań w celu określenia ich zawartości.

Natomiast znaleziska w pozostałych miejscach w rozmowie z Fakt24.pl potwierdził młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji:

Możemy potwierdzić, że w popularnych sklepach sieciowych na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy tych sklepów ujawnili w kartonach z bananami prawdopodobnie środki odurzające. Dla dobra śledztwa nie możemy ujawniać więcej informacji.

Stokrotka o kokainie w kartonach po bananach

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedziała się również sama sieć sklepów Stokrotka. Fakt24.pl skontaktował się z Urszulą Skałecką, kierownik biura zarządu spółki Stokrotka:

Spółka współpracuje z policją w pełnym zakresie w ramach prowadzonego w tej sprawie postępowania. Ze względu na dobro śledztwa nie możemy udzielić więcej informacji. Podkreślenia wymaga, że spółka nie jest bezpośrednim importerem tych bananów z zagranicy.

Policja na razie nie udostępniła kolejnych informacji. W sprawie wciąż trwa śledztwo.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.