W poznańskim bloku wybuchła hulajnoga elektryczna. Siła eksplozji wybiła szyby

Michał Tomaszkiewicz
07.02.2019 16:38
hulajnoga elektryczne|undefined Fot. kadr z wideo

Wielki huk i brzdęk wybijanych szyb usłyszeli Poznaniacy mieszkający w bloku przy ul. Gorczyczewskiego – interweniująca straż pożarna poinformowała, że doszło do wybuchu elektrycznej hulajnogi.

Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane – pojawiły się sugestie, że do eksplozji doszło podczas ładowania akumulatorów.

O tym, jak niebezpieczne potrafią być ogniwa przekonali się boleśnie producenci smartfonów – Smasung musiał wycofać ze sprzedaży całą linię telefonów po tym, gdy wbudowany akumulator przegrzewał się i ulegał samozapłonowi, podobne zdarzenia (w jednostkowych przypadkach) raportowali także właściciele telefonów Apple.

Akumulatory stosowane w hulajnogach elektrycznych mają znacznie większą pojemność – teoretycznie potrafią więc być znacznie bardziej niebezpieczne.

Zobacz także: >> Sklep Apple ewakuowany po wybuchu <<

Eksplozja hulajnogi elektrycznej w Poznaniu

Straż pożarna podaje, że do wybuchu doszło w pomieszczeniu serwisu – nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że był to punk napraw, w którym zajmowano się akurat (nie wiadomo, czy ładowano, czy naprawiano) prywatną hulajnogą.

Marki pojazdu nie udało się ustalić – wiadomo na pewno, że nie była to hulajnoga elektryczna należąca do sieci wypożyczalni.

Podmuch eksplozji wybił szyby w pomieszczeniu, z którego zaczął wydobywać się czarny dym. Będący rezultatem zdarzenia mały pożar udało się szybko opanować i ugasić. Podobne wydarzenie udało się uwiecznić na wideo:

Straż pożarna uspokaja, że nie było potrzeby ewakuowania budynku – mieszkańcy bloku będą patrzyć na działanie serwisu zupełnie innym wzrokiem.

Rowery i hulajnogi elektryczne to przyszłość transportu miejskiego – takiego zdania jest Uber, którego pojazdy marki Jump projektowane są w Polsce. Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że zainwestuje w naszym kraju dziesiątki milionów złotych w rozwój pierwszego poza USA centrum badawczego.

Przeczytaj także

Uber przyznał że już teraz widzi, że przejazdy elektrycznymi rowerami i hulajnogami są popularniejsze na krótszych dystansach, niż korzystanie z podwózki samochodem.

Potwierdzają to nasze testy, w których elektryczna hulajnoga okazała się być najbardziej praktycznym i najszybszym pojazdem osobistym do miasta.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.