Pogoda
21.05.2020 12:34

W stroju ochronnym było zbyt gorąco, więc pielęgniarka założyła go na samą bieliznę. Był przezroczysty [ZDJĘCIE]

Rosyjska pielęgniarka została ukarana dyscyplinarnie za to, że wprowadziła na oddział zakaźny niespodziewanie gorącą atmosferę. Młoda kobieta ruszyła do chorych ubrana w przezroczysty strój ochronny, pod którym miała tylko bieliznę.

pielęgniarka w rozpiętym fartuchu
foto: Shutterstock

Personel medyczny podczas kontaktów z chorymi na COVID-19 musi nosić pełne kombinezony ochronne. Są one całkowicie odizolowane od środowiska zewnętrznego, co oznacza że w środku gromadzone jest wydzielane przez ciało ciepło. Osobom je noszącym trudno jest więc wytrzymać w nich więcej, niż kilka godzin.

Personel medyczny stosuje więc różne sztuczki mający ułatwić im funkcjonowanie w takich warunkach. Jednym z nich jest po prostu zakładanie mniejszej liczby ubrań.

lekarz oglądający prześwietlenie płuc
lekarz oglądający prześwietlenie płuc
Przeczytaj także Przejmujący film polskich medyków. Pokazali wylewający się na nich hejt [WIDEO]

Pielęgniarka, która została uwieczniona na zdjęciu, pracuje w szpitalu w znajdującej się w Rosji Tuli. Dba o męskich pacjentów.

Pielęgniarka ukarana za pracę w bieliźnie. Strój ochrony był przezroczysty

Ukarana dyscyplinarnie pielęgniarka tłumaczyła władzom szpitala, że w stroju ochronnym było jej po prostu za gorąco. Dodała też, że nie zdawała sobie sprawy, że jest on aż tak przezroczysty.

Zwracają na to uwagę eksperci, według których strój ochronny spełniający normy przeciwwirusowy nie bywa tak transparentny i najprawdopodobniej kobieta otrzymała kombinezon nie spełniający wymogów.

Nie zdradzono, w jaki sposób została ukarana pielęgniarka. Szpital oświadczył, że doszło do złamania zasad ubioru.

Zobacz także: Majka Jeżowska mistrzynią #hot16challenge? Internauci są zachwyceni jej rapem [WIDEO] 

Komu to przeszkadzało?

Tagi: koronawirus