Pogoda
12.11.2019 15:05

W tę grę gra już pół miliarda ludzi. I nie jest to Fortnite

480 mln osób ma już konto w Minecrafcie, 112 mln osób gra w klockowe uniwersum przynajmniej raz w miesiącu. Microsoft miał nosa, kupując grę za jedyne 2 mld dolarów.

Minecraft Earth
foto: kadr z wideo YouTube/Minecraft

Nie ma chyba osoby, która nie doświadczyłaby popularności Fortnite. Kierowana do młodszych odbiorców gra zawróciła w głowie nastolatkom, którzy walk z internetowymi przeciwnikami łakną częściej bardziej, niż pożywienia.

Fortnite jest rozdawany za darmo, dzięki jednak mikrotransakcjom przynosi ponad 2 mld dolarów rocznie. Więcej, niż zarobił najbardziej dochodowy film w historii, czyli „Avengers: Endgame”.

Avenger: Endgame
Avenger: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" ustanowił nowy rekord w USA. Film Marvela pobił "Avatara"

To nie Fortnite dzierży jednak tytuł najpopularniejszej gry na świecie. Minecraft, któremu nie mogło oprzeć się już 480 mln osób na całym świecie, to dzieło jednego człowieka, który postanowił nauczyć się programowania robiąc grę.

Minecraft ma 480 mln graczy. Chiny zakochały się w świecie z klocków

Minecraft sprzedał się już w 180 mln kopii, przynosząc Microsoftowi krocie. Gra trafiła także na chiński rynek, gdzie oferowana jest jako tytuł darmowy.

Taka strategia na pewno przyczyniła się entuzjastycznego przyjęcia w Państwie Środka. Jak wynika ze statystyk, konto w Minecrafcie założyło sobie już 300 mln Chińczyków.

Razem z kontami graczy zachodnich daje to prawie pół miliarda osób, które zdecydowały się pobawić wirtualnymi klockami. Co imponujące, 112 mln graczy uruchamia Minecrafta przynajmniej raz w miesiącu.

Zrobili backup Puszczy Białowieskiej w Minecrafcie
Zrobili backup Puszczy Białowieskiej w Minecrafcie
Przeczytaj także Zrobili backup Puszczy Białowieskiej w Minecrafcie

Gra ma już 10 lat, jednak jej popularność cały czas rośnie. Z okazji jubileuszu Microsoft udostępnił za darmo wczesną wersję Minecrafta, w którą można zagrać odwiedzając stronę internetową.

Zobacz także: Minecraft za darmo z okazji 10. urodzin gry 

Graliście w Minecrafta?

Tagi: Gry Minecraft