Pogoda
03.06.2020 09:40

W znanym lesie znaleziono zwłoki zamordowanego człowieka

Władze w japońskiej prefekturze Saitama potwierdziły śmierć nieznanej osoby (znaleziono jedynie szkielet człowieka). Szczątki znaleziono w znanym lesie Tokorozawa, który zainspirował twórców "Mojego sąsiada Totoro". 

W znanym lesie znaleziono zwłoki zamordowanego człowieka
foto: Album Online/East News

Japońskie media informują, że niedawno znaleziono ciało (a właściwie jego szczątki) w "lesie Totoro". Lokalizacja, która zainspirowała reżysera Hayao Miyazakiego, stała się miejscem zbrodni, a na miejscu od kilku dni znajduje się policja, która szuka dowodów i wskazówek, w celu ustalenia tożsamości tej osoby.

W znanym japońskim lesie odnaleziono szkielet człowieka

Lasy w okolicy miasta Tokorazawa stały się inspiracją dla filmu "Mój sąsiad Totoro". Reżyser Miyazaki tak bardzo pokochał miejsce, że postanowił umiejscowić w nim niemalże swój cały film. Po premierze animowanego klasyka miejsce szybko stało się znane jako Las Totoro. Teraz służy również jako miejsce spoczynku.

Spirited Away
Spirited Away
Przeczytaj także Legendarne filmy Studia Ghibli trafią na Netfliksa. "Spirited Away" i "Mój sąsiad Totoro" obejrzymy z polskimi napisami

Policja została poinformowana o ciele przez jednego z mieszkańców, który odkrył szczątki podczas dokarmiania bezpańskich kotów zamieszkujących las. Z ciała nie zostało zbyt dużo - w większości tylko kości. Okazuje się jednak, że mężczyzna, który je odnalazł, widział je już wcześniej.

Według raportu świadek widział stertę kości tydzień wcześniej, zauważył bowiem kilka z nich wystających spod sterty liści. Dopiero gdy pojawił się w lesie jeszcze raz, to zrozumiał, że kości należały do człowieka, a nie tak jak myślał, do zwierzęcia. 

Obecnie, tak jak wspomnieliśmy, funkcjonariusze poszukują dowodów, by zidentyfikować ciało i poznać przyczynę śmierci.

Mój sąsiad Totoro
Mój sąsiad Totoro
Przeczytaj także Filmy Studia Ghibli pierwszy raz trafią na platformę streamingową
Tagi: Newsy Anime