W zoo, w którym zmarł goryl Harambe, urodził się pingwin. Nazwano go Pierogi

Sergiusz Kurczuk
11.01.2019 15:35
Pingwin mały|undefined Fot. AP/East News

W ogrodzie zoologicznym w Cincinnati urodził się pingwin mały, który dostał dość nietypowe, polsko brzmiące imię. Pisklę nielota nazwano bowiem Pierogi.

Polacy odwiedzający zoo w Cincinnati (w tym samym, w którym w 2016 roku zastrzelono goryla Harmabe) poczują się jak w domu, kiedy spotkają jednego z rezydentów ogrodu. Nowo narodzony pingwin mały, który wykluł się pod koniec grudnia 2018 roku,  dostał imię kojarzące się z jedną z najpopularniejszych polskich potraw. Ptak nazywa się Pierogi. Skąd ten nietypowy pomysł?

Pingwin Pierogi - dlaczego nazwano tak ptaka?

Informacja o nowym mieszkańcu ogrodu zoologicznego pojawiła się w mediach społecznościowych ośrodka dla zwierząt oraz na portalu cincinnati.com. Okazuje się, że Pierogi otrzymał swoje imię w drodze głosowania, w którym brali udział użytkownicy fanpage'a i Instagrama amerykańskiego zoo.

Drugie miejsce zajęła inna propozycja - Toast. Na szczęście większość uznała, że Pierogi o wiele bardziej pasuje do małego nielota. Imię Toast zostanie nadane drugiemu pisklakowi, który wykluł się 28 grudnia 2018 roku.  Dlaczego jednak pracownicy zoo zaproponowali do wyboru gastronomiczne imiona? Jennifer Gainer - zastępczyni naczelnika ogrodu zoologicznego wytłumaczyła skąd ten dziwny pomysł.

Zazwyczaj kierujemy się pewnym wzorem tematycznym przy nadawaniu imion pewnym gatunkom zwierząt i tematem przewodnim pingwina małego są jedzenie i napoje. Z powodu tego, że pisklak wykluł się w Sylwestra, dostaliśmy wiele sugestii, kojarzących się z tą datą, takich jak Champagne, Dom, Bubbly i tak dalej... Nam najbardziej podobał się Toast.

Po angielsku to imię ma podwójne znaczenie, bo można je odnieść zarówno do tosta - rodzaju podgrzewanego pieczywa, jak i toastu - krótkiej przemowy wygłoszonej w czasie przyjęcia dla uczczenia kogoś lub czegoś, poprzedzającej wypicie kieliszka alkoholu. Miłośnikom ogrodu zoologicznego do gustu przypadło jednak najbardziej swojsko brzmiące imię. Ciekawe tylko, czy pracownicy zoo zdają sobie sprawę z tego, że pierogi to liczba mnoga...

Pierogi i Toast to nie jedyne pingwiny małe, które ostatnio wykluły się, lub wyklują się w najbliższym czasie. Obecnie kolonia w zoo liczy ponad 30 osobników. Jaja przebywają obecnie w inkubatorach. Prawdopodobnie niebawem samice doczekają się kolejnego potomstwa.

Pingwin mały - co to jest?

Pingwin mały to jak sama nazwa wskazuje najmniejszy gatunek pingwina na świecie. Podobnie jak reszta ptaków z tej rodziny jest wodnym nielotem. Zamieszkuje wybrzeża Nowej Zelandii i Australii. Dorosłe osobniki osiągają wzrost około 40 centymetrów, a ich waga wynosi 1 kilogram. Podobnie jak w przypadku większych kuzynów, pingwin mały żywi się głównie rybami, głowonogami i skorupiakami.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.