WOŚP przekazał kolejne wsparcie dla lekarzy. Respiratory już w drodze do szpitali

08.04.2020 10:16
Jurek Owsiak|undefined Fot. Piotr Molecki/East News

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalom walczącym z epidemią COVID-19 50 łóżek do intensywnej terapii i 10 respiratorów transportowych. Zakup możliwy był dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny.

WOŚP działa w czasie epidemii pełną parą. Orkiestra wykorzystuje kontakty, jakie wyrobiła sobie wśród producentów sprzętu medycznego przez niemal 30 lat grania, do szybkiego zamawiania sprzętu i środków ochrony dla szpitali.

Zakupy realizowane są z w płat na stworzony specjalnie w tym celu Fundusz Interwencyjny. Można go wesprzeć w prosty sposób przez internet.

Przeczytaj także

Ofiarność Polaków pozwala składać nowe zamówienia niemal każdego dnia. Dzięki środkom z Funduszu Interwencyjnego WOŚP mógł zakupić i od razu wysłać do szpitali 50 dodatkowych łóżek do intensywnej terapii oraz 10 respiratorów transportowych.

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji, podziękował Polakom za wsparcie.

Każdy dzień przynosi nowe możliwości, nowe zakupy, ale także setki nowych próśb o pomoc, jakie docierają do Fundacji. Pracujemy maksymalnie intensywnie, starając się zrobić tak wiele, jak tylko się da. Wielkie dzięki za każdą wpłatę na nasz Fundusz Interwencyjny, który rośnie i pozwala nam coraz odważniej podejmować decyzje o kolejnych zakupach dla szpitali.

WOŚP wpiera walkę z epidemią COVID-19. Nowe zakupy dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny

Fundacja już wcześniej informowała o zakupie 37 respiratorów. Nowe 10 urządzeń to ich specjalny rodzaj.

Będą to respiratory transportowe, które uzupełnią wcześniejsze zamówienie 37 urządzeń stacjonarnych. Respiratory to jedne z najważniejszych urządzeń medycznych wykorzystywanych w ratowaniu życia i zdrowia osób chorych na COVID-19.

Posłuchaj podcastu

WOŚP dokonał już zakupów sprzętu o wartości 25 mln zł.

Orkiestra w ramach tego wsparcia zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

WOŚP opublikował też listę szpitali, do których trafi pierwsza transza 250 000 trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Łącznie Orkiestra przekaże milion sztuk takich środków ochrony osobistej.

Zobacz także: WOŚP o sprzęcie zakupionym do walki z epidemią: „KPRM uznała, że przejmie ten sprzęt” 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.