Pogoda
08.04.2020 10:16

WOŚP przekazał kolejne wsparcie dla lekarzy. Respiratory już w drodze do szpitali

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalom walczącym z epidemią COVID-19 50 łóżek do intensywnej terapii i 10 respiratorów transportowych. Zakup możliwy był dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny.

Jurek Owsiak
foto: Piotr Molecki/East News

WOŚP działa w czasie epidemii pełną parą. Orkiestra wykorzystuje kontakty, jakie wyrobiła sobie wśród producentów sprzętu medycznego przez niemal 30 lat grania, do szybkiego zamawiania sprzętu i środków ochrony dla szpitali.

Zakupy realizowane są z w płat na stworzony specjalnie w tym celu Fundusz Interwencyjny. Można go wesprzeć w prosty sposób przez internet.

WOŚP
WOŚP
Przeczytaj także WOŚP uruchamia Fundusz Interwencyjny. Każdy z nas może pomóc w walce z koronawirusem

Ofiarność Polaków pozwala składać nowe zamówienia niemal każdego dnia. Dzięki środkom z Funduszu Interwencyjnego WOŚP mógł zakupić i od razu wysłać do szpitali 50 dodatkowych łóżek do intensywnej terapii oraz 10 respiratorów transportowych.

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji, podziękował Polakom za wsparcie.

"

Każdy dzień przynosi nowe możliwości, nowe zakupy, ale także setki nowych próśb o pomoc, jakie docierają do Fundacji. Pracujemy maksymalnie intensywnie, starając się zrobić tak wiele, jak tylko się da. Wielkie dzięki za każdą wpłatę na nasz Fundusz Interwencyjny, który rośnie i pozwala nam coraz odważniej podejmować decyzje o kolejnych zakupach dla szpitali. "

WOŚP wpiera walkę z epidemią COVID-19. Nowe zakupy dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny

Fundacja już wcześniej informowała o zakupie 37 respiratorów. Nowe 10 urządzeń to ich specjalny rodzaj.

"

Będą to respiratory transportowe, które uzupełnią wcześniejsze zamówienie 37 urządzeń stacjonarnych. Respiratory to jedne z najważniejszych urządzeń medycznych wykorzystywanych w ratowaniu życia i zdrowia osób chorych na COVID-19. "

Posłuchaj podcastu

WOŚP dokonał już zakupów sprzętu o wartości 25 mln zł.

"

Orkiestra w ramach tego wsparcia zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej. "

WOŚP opublikował też listę szpitali, do których trafi pierwsza transza 250 000 trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Łącznie Orkiestra przekaże milion sztuk takich środków ochrony osobistej.

Zobacz także: WOŚP o sprzęcie zakupionym do walki z epidemią: „KPRM uznała, że przejmie ten sprzęt” 

Wparliście Fundusz Interwencyjny?

Tagi: WOŚP koronawirus