WOŚP przekaże 37 respiratorów do szpitali. Błyskawiczny efekt uruchomienia Funduszu Interwencyjnego

03.04.2020 16:28
WOŚP przekaże 37 respiratorów do szpitali. Błyskawiczny efekt uruchomienia Funduszu Interwencyjnego Fot. Jan Bielecki/East News

Dzięki WOŚP każdy może pomóc w walce z epidemią COVID-19. Osoby, który dokonały już wpłaty na Fundusz Interwencyjny ucieszy fakt, że Orkiestra zakupiła z zebranych funduszy 37 respiratorów uniwersalnych za 2,5 mln zł.

Koronawirus SARS-CoV-2 zrewidował plany WOŚP. Fundacja zaangażowała się w walkę z epidemią, angażując w nią także wolontariuszy i wszystkich, którzy gotowi są nieść ludzką pomoc.

Orkiestra uruchomiła między innymi akcję koordynowania działania ochotników niosących pomoc z osobami, którzy jej potrzebują. O przystąpienie do niej został poproszony Pokojowy Patrol.

Przeczytaj także

WOŚP uruchomił także Fundusz Interwencyjny, którego zadaniem ma być doposażanie polskich szpitali w sprzęt i środki ochronne niezbędne do ich bezpiecznego funkcjonowania. Fundacja uruchomiła zbiórkę w sieci i jak zwykle Polacy nie zawiedli, hojnie wspierając inicjatywę.

Przeczytaj także

Efekty działania funduszu widoczne są błyskawicznie. WOŚP poinformował właśnie, że do szpitali w całej Polsce trafi 37 respiratorów uniwersalnych zakupionych z otrzymanych środków.

WOŚP kupił szpitalom 37 respiratorów. To dopiero początek działania Funduszu Interwencyjnego

O zakupie poinformował na Facebooku Jurek Owsiak.

Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia.

Na transport z Chin czeka już pokaźny zestaw sprzętu o wartości ponad 20 mln zł.

Orkiestra zamówiła już dla szpitali m.in. 150 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, 25 ultrasonografów, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej oraz 2 pulsoksymetry ręczne.

Posłuchaj podcastu

Dostarczeniem produktów do Polski miał początkowo zająć się MON, rząd chciał jednak przejąć kontrolę nad zakupionym przez WOŚP sprzętem, na co Fundacja się nie zgodziła.

Zobacz także:  WOŚP o sprzęcie zakupionym do walki z epidemią: „KPRM uznała, że przejmie ten sprzęt”

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.