WOŚP ruszyła z wysyłką 2,6 miliona maseczek. Środki ochrony trafią do medyków w całej Polsce

15.04.2020 11:57
Jerzy Owsiak|undefined Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Fundacja WOŚP rozpoczęła wysyłkę środków ochrony do szpitali w całej Polsce. Do medyków trafi 2,6 miliona maseczek.

Fundacja WOŚP realizuje wielką wysyłkę środków ochrony osobistej, które zakupione zostały z myślą o placówkach medycznych i domach opieki społecznej z całego kraju. Wśród środków tych znajdują się maseczki chirurgiczne, których łącznie Orkiestra przekaże aż 2,6 miliona.

WOŚP ruszyła z wysyłką 2,6 miliona maseczek dla medyków

Na terenie SEGRO Business Park Warsaw Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy realizuje wysyłkę środków ochrony osobistej, m.in. przyłbic, płynów dezynfekujących i mydła. Trafią one do stacji pogotowia ratunkowego, DPS-ów, oddziałów ginekologiczno-położniczych, a także szpitali, walczących z koronawirusem. Największą część wysyłki stanowią, zgodnie ze zgłaszanym przez placówki zapotrzebowaniem, trójwarstwowe maseczki chirurgiczne.

Przeczytaj także

WOŚP jeszcze w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 miliona takich maseczek, a kolejny milion, po realizacji transportu z Chin, przekaże w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W sumie, dzięki Fundacji WOŚP, do placówek ochrony zdrowia różnego rodzaju trafi więc 2,6 miliona maseczek.

Poza zakupem środków ochrony osobistej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zrealizowała zakup sprzętu medycznego, m.in. łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, kardiomonitorów i respiratorów.

Posłuchaj podcastu

Fundacja sukcesywnie pracuje nad rozdysponowaniem sprzętu. Wykaz placówek, które obdarowywane są przez WOŚP (stale aktualizowany) dostępny jest na stronie internetowej Fundacji.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach Funduszu udało się zgromadzić 12,7 miliona złotych.

Całość zaangażowania WOŚP w walkę z koronawirusem - wartość dokonanych zakupów - sięga już 36 milionów złotych.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.