WOŚP uruchamia Fundusz Interwencyjny. Każdy z nas może pomóc w walce z koronawirusem

01.04.2020 12:59
WOŚP uruchamia Fundusz Interwencyjny. Każdy z nas może pomóc w walce z koronawirusem Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podjęła kolejne kroki w walce z koronawirusem w Polsce. Każdy z nas może dołączyć się do zbiórki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra przez cały rok. Fundacja po raz kolejny udowadnia, że to nie tylko puste słowa i pięknie brzmiący slogan, ale fakty. Kiedy do Polski dotarła pandemia koronawirusa ekipa WOŚP od razy stanęła na wysokości zadania. Pierwszym krokiem była mobilizacja Pokojowego Parolu. Szereg wolontariuszy zostało poproszonych przez Jurka Owsiaka o udzielenie wsparcia potrzebującym.

Koronawirus: WOŚP uruchamia Fundusz Interwencyjny

Chwilę później Fundacja zadeklarowała popartą liczbami ofertę pomocy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zainwestowała w walkę z koronawirusem 20 milionów złotych. Kwota wzięła się w większości z środków zebranych w 2019 roku w ramach 1% podatku. Pieniądze zainwestowano w Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej oraz analizator wykonujący testy na koronawirusa.

Przeczytaj także

Jednocześnie Jurek Owsiak poinformował, że WOŚP stworzy fundusz skierowany do partnerów biznesowych. Dzięki temu duże firmy mogły przekazać na walkę z koronawirusem dowolną darowiznę. Tym razem Fundacja daje możliwość udzielenia pomocy każdej osobie fizycznej.

Od 1 kwietnia każdy Polak może wesprzeć Orkiestrę w realizacji pomocy dla polskich szpitali walczących z koronawirusem. Pieniądze można przekazywać Fundacji za pomocą zbiórki na Facebooku, bezpośrednio przelewem bankowym na konto lub poprzez jednorazową wpłatę za pomocą strony wpłacam.wosp.org.pl.

Posłuchaj podcastu

Jurek Owsiak opublikował na swoim Facebooku specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia szczegóły akcji oraz namawia Polaków do pomocy.

Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć w pierwszym rzędzie na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego, ale także na sprzęt medyczny.

Materiały ochronne, czyli indywidualne pakiety ochrony biologicznej i maseczki ochronne, chcemy skierować do szpitali, które nie otrzymują wystarczających dostaw z sytemu rządowego. Pierwszymi na naszej liście będą szpitale z oddziałami ginekologiczno-położniczymi, następnie oddziały noworodkowe i dziecięce. Wszystkie zakupione artykuły rozdzielać będziemy w miarę realizowanych zakupów.

Zobacz też: W Wielkanoc nie będzie obowiązywać ograniczenie 5 osób na mszy 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.